Data wydarzenia:

Webinarium „Od pomysłu do innowacji dla edukacji włączającej. Wielki efekt małych rozwiązań w polskiej szkole”

Grafika z informacjami o wydarzeniu

Zespół UAM dla Najlepszych zaprasza na webinarium wspierające dla nauczycielek i nauczycieli pt. „Od pomysłu do innowacji dla edukacji włączającej. Wielki efekt małych rozwiązań w polskiej szkole”. Spotkanie, które poprowadzą dr hab. prof. UAM Marzena Buchnat oraz Monika Mardas-Brzezińska, odbędzie się 28 kwietnia 2025 r. o godz. 18.00 na kanale YouTube UAM.

Biogramy

dr hab. prof. UAM Marzena Buchnat – pedagożka specjalna, pedagożka, socjolożka, terapeutka, diagnosta, kierowniczka Laboratorium Pedagogiki Specjalnej na Wydziale Studiów Edukacyjnych, kierowniczka Studiów Podyplomowych z zakresu Terapii Pedagogicznej, członkini komisji Pedagogiki Specjalnej PAN, trenerka systemu Edukacja przez ruch. Autorka książek i artykułów z zakresu pedagogiki specjalnej i edukacji, między innymi takich jak: Percepcja klimatu szkoły przez uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną w trzech formach kształcenia a agresja i przemoc szkolna (Poznań 2019); Wiedza dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną o emocjach (współautorka A. Jasielska, Warszawa 2022); Przystosowanie szkolne dzieci sześcioletnich ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (Leszno 2013)

Monika Mardas-Brzezińska – założycielka i prezeska spółek grupy SENSE*, liderka innowacyjnych projektów na styku biznesu, edukacji i ochrony zdrowia oraz impaktu społecznego. Jako przedsiębiorczyni, menedżerka i ekspertka w obszarze funduszy europejskich, od 17 lat wspiera organizacje w Polsce w pozyskiwaniu środków na rozwój. Dzięki jej przywództwu zespół SENSE pozyskał ponad 1,5 miliarda PLN na inwestycje w infrastrukturę, badania i rozwój, digitalizację oraz poprawę efektywności energetycznej w sektorze ochrony zdrowia, edukacji oraz innowacyjnych technologii.

* SENSE consulting – jedyny Inkubator w Polsce dedykowany edukacji włączającej, we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, realizuje projekt „Włącz POPOJUTRZE! Generator Pomysłów dla Dostępnej Edukacji”. Inicjatywa ta jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus oraz budżetu państwa, na podstawie umowy zawartej z Instytucją Zarządzającą – Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. Projekt ma na celu wsparcie nauczycielek i nauczycieli, pedagożek i pedagogów szkolnych i specjalnych oraz psycholożek i psychologów szkolnych w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, które przyczynią się do rozwoju edukacji włączającej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
Więcej informacji o projekcie: https://wlacz.popojutrze.pl/