Data wydarzenia:

Webinarium wspierające pedagogów - edycja II

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza nauczycielki i nauczycieli na webinarium wspierające pedagogów w radzeniu sobie ze stresem i emocjami w trudnym okresie pandemii. Jest to druga edycja wydarzenia. Zapraszamy osoby, które do tej pory nie miały okazji wziąć udziału w tym projekcie.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 24 czerwca, godz. 17.00-19.00, na platformie Teams.

O budowaniu własnego komfortu w miejscu pracy (Małgorzata Rosalska)

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną cztery podejścia do budowania komfortu w miejscu pracy.  Omówione zostaną zarówno kompetencje związane z efektywnym wykonywaniem zadań zawodowych, jak i podejścia wyjaśniające poczucie komfortu w zawodzie i w miejscu pracy.

Dr hab. Małgorzata Rosalska, prof. UAM – pedagog, doradca zawodowy. Pracuje w Zakładzie Kształcenia Ustawicznego i Doradztwa Zawodowego na WSE UAM. Jest także doradcą zawodowym w szkole podstawowej oraz ambasadorką EPALE. Specjalizuje się w problematyce doradztwa edukacyjno-zawodowego, doradztwa akademickiego, polityki oświatowej i edukacji dorosłych.

Emocje w kryzysie. Jak je traktować, jak sobie z nimi radzić i jak dobrze je wykorzystać? (Sylwia Jaskulska)

Spotkanie poświęcone będzie emocjom w pracy nauczycielki/nauczyciela, szczególnie w sytuacji kryzysu. Przyjmując, że takim uogólnionym kryzysem jest czas pandemii i kształcenia zdalnego, zastanowimy się jak traktować emocje, które teraz odczuwamy, jak sobie z nimi radzić i jak je dobrze wykorzystać. Poznamy konkretne techniki pracy z własnymi emocjami.

Dr hab. Sylwia Jaskulska, prof. UAM, pedagożka, pracuje na stanowisku profesora w Laboratorium Pedagogiki Szkolnej na WSE UAM w Poznaniu. Członkini Uniwersyteckiego Ośrodka Koordynacyjno-Programowego Kształcenia Nauczycieli. Zastępczyni redaktor naczelnej „Rocznika Pedagogicznego”. Honorowa Ambasadorka oddolnej ogólnopolskiej inicjatywy edukacyjnej Rok Relacji w Edukacji. Pasjonatka dramy edukacyjnej. Prowadzi stronę na FB i kanał na YT: Sylwia Jaskulska - Spotkania Edukacyjne.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu UAM dla Najlepszych.

Zgłoszenia na webinarium

https://forms.office.com/r/d4Vmqy6KcD

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnicy otrzymają link do webinarium.

Zapraszamy!