Data wydarzenia:

Wykład pt. „Namiętność czy chłód? Perspektywa rozwoju współpracy polsko-ukraińskiej w bliskiej i dalszej przyszłości”

Jej Magnificencja Rektor UAM, prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska, oraz Senacka Komisja ds. Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej serdecznie zapraszają na wykład otwarty Witolda Horowskiego pt. „Namiętność czy chłód? Perspektywa rozwoju współpracy polsko-ukraińskiej w bliskiej i dalszej przyszłości”.

Wykład odbędzie się 28 lutego 2024 r. o godz. 16:00 w sali im. prof. Dobrzyńskiej-Rybickiej w Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1, Poznań.

Transmisja wykładu:

Biogram prelegenta

Witold Horowski pełnił funkcję Konsula Honorowego Ukrainy w Poznaniu w latach 2012–2019. Od 2011 roku jest Prezesem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Polska-Ukraina", które słynie m.in. z Festiwalu Kultury Ukraińska Wiosna, organizowanego przez Stowarzyszenie od 2008 roku. Witold Horowski jest organizatorem i inspiratorem wielu inicjatyw na polu adaptacji i integracji imigrantów oraz akcji pomocowych dla Ukrainek i Ukraińców. Za pracę społeczną został wyróżniony w 2019 roku przez Prezydenta Ukrainy odznaczeniem „zasłużony dla Ukrainy”, jak również nagrodą „Wolontariusz Roku” Miasta Poznania oraz statuetką „Gigant Gazety Wyborczej w Poznaniu”. Swoją działalnością Witold Horowski pokazuje, że zmiany społeczne mogą dokonywać tylko silnie zmotywowane i dobrze zorganizowane zespoły, pracujące w ciągłym kontakcie ze społecznością.