Data wydarzenia:

Wykład z okazji Dnia Darwina

12 lutego (poniedziałek) na Wydziale Biologii UAM jak co roku obchodzony będzie Dzień Darwina. Z tej okazji zapraszamy na wykład dr. Adriana Stencela, który będzie transmitowany na kanale YouTube UAM.

Dzień Darwina to międzynarodowe wydarzenie obchodzone od 2009 roku dla uczczenia rocznicy urodzin angielskiego przyrodnika – Karola Darwina (12.02.1809 – 19.04.1882), a także w celu upamiętnienia jego osiągnięć oraz popularyzacji stworzonej przez niego teorii naukowej dotyczącej ewolucji na drodze doboru naturalnego

W ramach obchodów zapraszamy do śledzenia transmisji wykładu pt. „Ten obcy w nas: mikrobiom a ewolucja indywidualności”, który wygłosi dr Adrian Stencel z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego:

Pobierz plakat promujący wydarzenie (plik PDF)