Data wydarzenia: -

XXII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Od 8 do 11 kwietnia 2019 roku odbywać się będzie XXII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. To akademickie święto popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic, na stałe zagościło w poznańskim kalendarzu.

W ciągu tych dni naukowcy z poznańskich uczelni, Laboratorium Wyobraźni i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy doświadczeń i inne formy ukazują uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk – świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka to zapierająca dech w piersiach przygoda, którą może przeżyć każdy.

Gościom w odkrywaniu, analizowaniu i tworzeniu towarzyszą najwyższej klasy specjaliści, by dzielić się z nimi swoim doświadczeniem i pasją.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale na większość obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Wszystkie wydarzenia znajdują się na stronie festiwalowej: festiwal.amu.edu.pl/wydarzenia. Tam również należy dokonywać zapisów w przypadku gdy rejestracja jest wymagana. Szczegóły danego wydarzenia znajdują się po kliknięciu w kafelek wybranej propozycji.

W tym roku organizatorami Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki są:

• Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
  • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu