Data wydarzenia: -

XXIV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Już w dniach 8-19 listopada odbędzie się XXIV edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. W tym roku, dostosowując się do aktualnie panujących warunków, spotkamy się zarówno na żywo, jak i online.

W ramach Festiwalu zaplanowano blisko 400 wydarzeń z różnych dziedzin nauki i sztuki. Quizy, warsztaty, wystawy, wykłady, gry, filmy i wiele innych imprez, podczas których świat nauki stanie się jeszcze bliższy i ciekawszy.

Nasz Uniwersytet przygotował również bogaty program, w którym odnajdziecie wydarzenia z wszystkich 20 wydziałów, 4 filii oraz 3 jednostek ogólnouniwersyteckich. Jesteście ciekawi, czy można stworzyć grę komputerową w 10 minut? A może zastanawiacie się, czy da się pobrać odciski palców od koali? W jaki sposób sandały pomagały w zostaniu herosem? Przyjdźcie i przekonajcie się!

Zobacz programy wydarzeń

Inauguracja Festiwalu, wraz z transmisją, odbędzie się 8 listopada o godz. 12:00 w Auli Lubrańskiego, przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową festiwal.amu.edu.pl oraz stronę Festiwalu na Facebooku.

Do zobaczenia w listopadzie!

Zobacz również zaproszenie na XXIV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki od przewodniczącego Rady Programowej Festiwalu, prof. Tadeusza Wallasa: