EKOsztafeta z UAM

Uczniowie z trzech szkół średnich z Poznania i okolic biegali dziś na stadionie UAM w ramach EKOsztafety. Zamiast pałeczki przekazywali sobie marchewkę, która miała podkreślić ekologiczny i prozdrowotny charakter wydarzenia.

Spotkanie otworzyła prorektorka UAM, prof. Joanna Wójcik. Rozgrzewkę do sztafety prowadziła nasza olimpijka Karolina Nadolska, która także wystąpiła w roli komentatorki biegu. Najlepsza była drużyna Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym. Drugie miejsce zajęli reprezentanci V LO z Poznania, a trzecie – 6 LO z Poznania. Sztafeta nie była łatwa – każda szkoła wystawiła 10 zawodników, z których każdy musiał przebiec 400 metrów.

Projekt UAM dla Najlepszych zainicjowany został w 2018 roku. Jego celem jest dotarcie do ambitnych i pełnych pasji uczennic i uczniów oraz zachęcenie ich do studiowania na UAM, a także nawiązanie trwałych i partnerskich relacji ze szkołami – nauczycielkami i nauczycielami.

fot. Przemysław Stanula

Przemysław Stanula