Reportaż z trzeciej konferencji z cyklu „Uniwersytecka Synergia Edukacyjna. Spotkania”

12 kwietnia 2024 r. w Sali XVII w Collegium Minus UAM odbyła się trzecia konferencja z cyklu „Uniwersytecka Synergia Edukacyjna. Spotkania”. Tematem przewodnim były specjalne potrzeby edukacyjne.

Wśród gości znaleźli się:

• Igor Bykowski – Wielkopolski Kurator Oświaty,
  • Wiesław Banaś – wicedyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania,
  • Ksenia Herbst-Buchwald – dyrektorka Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu,
  • Marzena Kędra – dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej Cogito,
  • dr Maria Krystyna Szmigel – przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Edukacyjnej,
  • dr hab, prof. UAM Renata Wawrzyniak-Beszterda – dyrektorka Ośrodka Koordynacyjno-Programowego Kształcenia Nauczycieli UAM.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z tegorocznej edycji:

Inicjatorem cyklu jest Zespół UAM dla Najlepszych, działający na naszym uniwersytecie od 2018 r. – Jako Zespół UAM dla Najlepszych obserwujemy od kilku lat procesy bliskie szkolnym społecznościom. Naszą uwagę koncentrowaliśmy na perspektywie uczniowskiej i nauczycielskiej, a pomiędzy kolejnymi spotkaniami konferencyjnymi proponujemy zróżnicowane inicjatywy na rzecz bliskiej współpracy szkół z uniwersytetem – mówi prof. Krzysztof Skibski, członek Zespołu. Dowiedz się więcej o działaniach Zespołu UAM dla Najlepszych!