UAM dla Najlepszych – co to znaczy?

Projekt UAM dla Najlepszych zainicjowany został w 2018 roku. Jego celem jest dotarcie do ambitnych i pełnych pasji uczennic i uczniów oraz zachęcenie ich do studiowania na UAM, a także nawiązanie trwałych i partnerskich relacji ze szkołami – nauczycielkami i nauczycielami. Najlepsi to według nas ludzie ciekawi świata, aktywni i otwarci na współpracę.

Ponieważ ideą projektu jest przede wszystkim wspieranie środowisk szkolnych, to pierwsze inicjatywy dotyczyły diagnozy potrzeb uczniowskich i nauczycielskich w zakresie współpracy z Uniwersytetem. Kolejne działania – m.in. warsztaty, konkursy, wizyty studyjne, konferencje – będą odpowiedzią na te potrzeby, jak również zachętą do współmyślenia o efektywnym i nowoczesnym uczeniu się. Dzięki projektowi chcemy zbudować społeczność zaangażowaną w badania naukowe i upowszechnianie ich wyników.

Co robimy?

• Proponujemy najzdolniejszym uczennicom i uczniom współpracę z osobami ze środowiska naukowego UAM i włączanie się w inicjatywy kół naukowych.
  • Zachęcamy do działania osoby gotowe do aktywności pozaszkolnej (zwłaszcza uczące się w mniejszych miejscowościach).
  • Organizujemy warsztaty, konferencje i różnego typu spotkania umożliwiające wspólny namysł nad dydaktyką, jak również nad rolą Uniwersytetu we współczesnym świecie.
  • Współpracujemy z nauczycielkami i nauczycielami – inicjujemy rozmowy na tematy metodyczne i organizacyjne, a także działania wspomagające rozwój osobisty.

Zapraszamy do współpracy!