Data publikacji w serwisie:

Finał konkursu recytatorskiego wierszy Wisławy Szymborskiej coraz bliżej!

Już w piątek 12 maja br. odbędzie się finał konkursu recytatorskiego wierszy Wisławy Szymborskiej w Sali Lubrańskiego Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

„Czy łatwo jest recytować Wisławę Szymborską? Na pewno nie, bo to bardzo trudna i mądra poezja, ale macie państwo niepowtarzalną okazję, żeby spróbować swoich sił. Zapraszam na Konkurs recytatorski wierszy Wisławy Szymborskiej, który jest organizowany przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy. Na pewno nie zdarzy się drugi raz tak wyjątkowa okazja, by zaprezentować całemu światu swoją własną interpretację wiersza Szymborskiej. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Do przeżycia niesamowita przygoda na UAM” – tak o konkursie powiedziała prof. Joanna Wójcik, prorektorka ds. studenckich i kształcenia oraz przewodnicząca komisji konkursowej.

Do uczestnictwa w wydarzeniu zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz osoby dorosłe. Uczestnicy przygotowują do prezentacji wybrany utwór Wisławy Szymborskiej.

Zwycięzcom zostaną przyznane nagrody rzeczowe:

  • miejsce I: czytnik e-booków wraz z trzymiesięcznym abonamentem na e-booki od legimi.pl, biografia Szymborskiej „Szymborska. Znaki szczególne”,
  • miejsce II: biografia Szymborskiej „Szymborska. Znaki szczególne”, bluza z logo UAM oraz trzymiesięczny abonament na audiobooki i ebooki od legimi.pl,
  • miejsce III: biografia Szymborskiej „Szymborska. Znaki szczególne”, trzymiesięczny abonament na audiobooki i ebooki od legimi.pl oraz gra Scrabble.

Kompletne zgłoszenia, obejmujące wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia uczestnictwa oraz audiowizualną próbkę recytacji, należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 16 kwietnia 2023 r. do godz. 23:59 na adres wiersze@amu.edu.pl.

Lista osób zakwalifikowanych do finału konkursu recytatorskiego zostanie opublikowana 28 kwietnia do godz. 16:00 na amu.edu.pl.

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
Regulamin konkursu recytatorskiego wierszy Wisławy Szymborskiej 6.03.2023 Anna Pluta
PDF
Pobierz PDF Regulamin konkursu recytatorskiego wierszy Wisławy Szymborskiej(137.6 KB)
Karta zgłoszenia uczestnictwa dla osoby nieletniej 6.03.2023 Anna Pluta
PDF
Pobierz PDF Karta zgłoszenia uczestnictwa dla osoby nieletniej(151.2 KB)
Karta zgłoszenia uczestnictwa dla osoby pełnoletniej 6.03.2023 Anna Pluta
PDF
Pobierz PDF Karta zgłoszenia uczestnictwa dla osoby pełnoletniej(172.3 KB)