Data wydarzenia:

Kolażka – wystawa prac Jolanty Więcław

„Kolażka” to tytuł wystawy, podczas której zaprezentowane zostaną prace Jolanty Więcław, ilustrujące wybrane wiersze Wisławy Szymborskiej. Wernisaż odbędzie się 1 grudnia br. o godz. 13.00 w Galerii Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Wystawa potrwa do 31 grudnia br,

„Kiedy rok 2023 został ogłoszony „rokiem Wisławy Szymborskiej”, zaproszono mnie do pokazania moich kolaży w towarzystwie tych, które stworzyła poetka. Poczułam się wyróżniona, tym bardziej że poezja jest mi szczególnie bliska. Podarowałam sobie czas i znalazłam przestrzeń do tworzenia. Miałam w sobie spokój, a kosmos mi sprzyjał, co pozwoliło zanurzyć się w procesie i oddać wyłącznie temu jednemu. Przygotowanie prac do wystawy trwało trzy miesiące i było ciekawą podróżą po krainie wyobraźni zarówno Noblistki, jak i mojej. Kolaże ilustrujące wybrane wiersze Wisławy Szymborskiej prezentowałam do tej pory w Centrum Sztuki Mościce, w Pałacu Potockich w Krakowie oraz w Galerii Ex Fornace w Mediolanie.” (Jolanta Więcław)

Jolanta Więcław – urodzona w 1976 roku w Tarnowie. Pasjonatka tworzenia kolaży analogowych oraz fotografii. Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (Wydział Sztuki / dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa Romualda Oramusa) oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego (Wydział Sztuki / dyplom w pracowni rysunku Doroty Jajko-Sankowskiej). Dowiedz się więcej o autorce: www.kolazka.pl