Jeszcze większa moc w słowach

W zwykłych słowach kryje się wielka moc - przekonują pracownicy Zakładu Edukacji Wielokulturowej i Badań Nad Nierównościami Społecznymi WSE Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i zachęcają studentów i doktorantów UAM do udziału w drugiej odsłonie konkursu na utwór dedykowany dzieciom z Ukrainy. Podobnie jak za pierwszym razem, nagrodzone prace zostaną opublikowane w książce wydanej przez Wydawnictwo Naukowe UAM.

Zadaniem uczestników konkursu „W zwykłych słowach wielka moc!” jest stworzenie wzbogaconego ilustracjami utworu literackiego lub poetyckiego dla dzieci z Ukrainy, które na skutek działań wojennych wyemigrowały i mieszkają w Polsce. - Liczymy na to, że będzie on pomagał w adaptacji oraz niósł radość i nadzieję w nowej, trudnej rzeczywistości, a także stanowił komponent edukacji międzykulturowej - mówi prof. Agnieszka Gromkowska-Melosik, która wraz z dr Emilią Grzesiak i mgr Magdaleną Bielą-Cywką tworzy Komitet Organizacyjny konkursu. - Pierwsza edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony studentów i studentek, doktorantów i doktorantek, a także lokalnych mediów i szkół. Otrzymujemy wiadomości, iż książka “W zwykłych słowach wielka moc” wykorzystywana jest w szkołach i przedszkolach podczas zajęć terapeutycznych i integracyjnych – dodaje prof. Gromkowska-Melosik.

Konkurs objęty jest patronatem prorektora ds. relacji z otoczeniem społecznym UAM prof. Zbyszko Melosika i pani dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych, prof. Agnieszki Cybal-Michalskiej.

Agnieszka Książkiewicz