Data publikacji w serwisie:

Rozpoczęła się konferencja IAUPE Poznań 2019

International Association of University Professors of English (IAUPE) to organizacja zrzeszająca profesorów Anglistyk, językoznawców i literaturoznawców z całego świata. Jej konferencje odbywają się co trzy lata, naprzemiennie w kraju anglojęzycznym i nieanglojęzycznym. Tym razem naukowcy spotkali się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W poniedziałek, 22 lipca odbyło się uroczyste otwarcie konferencji.

Decyzja o organizacji konferencji 2019 dla UAM i Wydziału Anglistyki zapadła w 2016 roku na konferencji w Londynie, dzięki poparciu ówczesnego Rektora UAM prof. Bronisława Marciniaka oraz prof. Katarzyny Dziubalskiej-Kołaczyk (Dziekana Wydziału Anglistyki), która jest również członkiem IAUPE. Organizację Konferencji powierzono prof. Lilianie Sikorskiej z Wydziału Anglistyki UAM, wybranemu przez IAUPE Prezesowi.

Wydarzenie to nie tylko sesje naukowe, ale też bogaty program kulturalny. Delegaci, którzy przyjeżdżają z całego świata (Australii, Chin, Japonii, Indii, USA, Kanady oraz większości krajów Europy) chcą dowiedzieć się czegoś o uniwersytecie, mieście i regionie. Ponieważ tradycją Międzynarodowego Stowarzyszenia Profesorów Anglistyk jest prezentowanie najnowszych badań z różnych dziedzin anglistycznych, organizatorzy starają się też zapewnić ciekawe dla wszystkich wykłady plenarne (Peter Trudgill, Brian Macaskill, Maurice Fitzpatrick) oraz spotkanie z pisarzami. W Poznaniu gościć będą pisarki Elleke Boehmer oraz Bernardine Evaristo.

22 lipca na UAM spotkał się także Komitet Międzynarodowy IAUPE. Decyduje on o przyszłości organizacji, jej działaniach, publikacjach itp.

IAUPE jest częścią organizacji FILLM (Federation Interntional de Langues et Litteratures Modernes), ta natomiast – częścią CIPSH i UNESCO. Organizacje mają na celu dbanie o dobro humanistyki oraz promocję badań nad literaturą i językiem na świecie.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: http://wa.amu.edu.pl/iaupe2019/

Sylwetki prelegentów IAUPE 2019 znajdują się w załączniku.

Fot. Jagoda Haloszka

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
prelegenci.pdf 22.07.2019 Agnieszka Książkiewicz
PDF
Pobierz PDF prelegenci.pdf(681.9 KB)

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048