Data publikacji w serwisie:

Zakończyła się rejestracja maturzystów

Kandydaci na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zarejestrowali się już w Systemie Internetowej Rekrutacji. Teraz z niecierpliwością czekają na ogłoszenie wyników postępowania kwalifikacyjnego, które nastąpi 18 lipca, o godz. 0:00.

Według stanu na 12 lipca najwięcej osób chciało studiować na UAM psychologię (2234 kandydatów, którzy opłacili opłatę rekrutacyjną), prawo (1592), filologię angielską (1419), zarządzanie i prawo w biznesie (910) oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną (793).

Pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce (z opłaconym zapisem) największą popularnością cieszyły się kierunki: psychologia (niemal 19 os./msc.), filologia koreańska (ponad 16 os./msc.), zarządzanie i prawo w biznesie (13 os./msc.), filologia skandynawska specjalność filologia norweska (ponad 12 os./msc.) oraz filologia angielsko-chińska (ponad 12 os./msc.).

W rekrutacji 2023/2024 UAM przygotował niemal 12 i pół tysiąca miejsc na studiach stacjonarnych, w tym prawie 8 tysięcy na studia pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie. W ofercie uczelni znalazło się wiele nowych kierunków (https://amu.edu.pl/dla-mediow/komunikaty-prasowe/wiele-nowosci-dla-przyszlych-studentow-uam).

Po dopełnieniu formalności przyszli studenci będą czekać na ostatecznie ustalenie list osób przyjętych na poszczególne kierunki, co nastąpi nie wcześniej niż 24 lipca. Szczegółowy harmonogram rekrutacji na UAM znajduje się na stronie: https://amu.edu.pl/kandydaci/rekrutacja

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048