Informatyka kwantowa a bezpieczeństwo danych (Podcast „Fizykiem jestem”)

Zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka podcastu „Fizykiem jestem”, którego gościem jest prof. Andrzej Grudka, naukowiec z Wydziału Fizyki UAM.

„Fizykiem jestem” to podcast prowadzony przez Wydział Fizyki UAM, w ramach którego wysłuchać można rozmów z naukowcami oraz absolwentami Wydziału. Opowiadają oni o swoich doświadczeniach na uczelni, prowadzonych badaniach i projektach naukowych.

W ostatnim odcinku wywiadu udzielił prof. Andrzej Grudka – naukowiec z UAM specjalizujący się w fizyce teoretycznej oraz informatyce kwantowej. Profesor opowiada m.in. o przyszłości informatyki kwantowej, rozwoju kryptografii kwantowej w kontekście bezpieczeństwa danych oraz o swoich naukowych wyzwaniach.

Podcast dostępny jest na platformie Spotify:

Podcast dostępny również w formie wideo na kanale Wydziału Fizyki na YouTube: Prof. dr hab. Andrzej Grudka - INFORMATYKA KWANTOWA a bezpieczeństwo danych