Jak polepszyć jakość nagrania audio w domowych warunkach?

Obecna sytuacja epidemiologiczna wymusiła na wielu pracownikach przejście na tryb pracy zdalnej. W związku z tym więcej się nagrywa - czy to podcastów, czy wykładów online. O jakości tych nagrań z Przemysławem Ślużyńskim, dźwiękowcem z Katedry Akustyki, rozmawiała Magdalena Ziółek z „Życia Uniwersyteckiego”.

Co wpływa na jakość nagrania audio? Czy istnieją łatwe i szybkie rozwiązania, dzięki którym dźwięk zarejestrowany w domowych warunkach zabrzmi wystarczająco klarownie? Jak polepszyć akustykę pomieszczenia, w którym nagrywamy i dlaczego jest to tak istotne?

Na te i wiele innych pytań odpowiada Przemysław Ślużyński - realizator nagrań, autor wielu artykułów w czasopismach z branży audio, pracownik dydaktyczny Katedry Akustyki na Wydziale Fizyki.

Dowiecie się również, w jaki sprzęt audio warto zainwestować na start oraz jak brzmi pewna złota zasada, o której należy pamiętać podczas pracy z mikrofonem.

Wywiad dostępny jest w czerwcowym wydaniu „Życia Uniwersyteckiego” oraz na stronie internetowej Uniwersyteckie.pl.

Rozmowę przeprowadziła Magdalena Ziółek.

Życzymy miłej lektury!

fot. Adrian Wykrota