Wykład Carmen Elviry Brigard "Alfabet dźwiękowy: proces tworzenia dzieła sztuki relacyjnej"

Zapraszamy na wykład otwraty pt. "Alfabet dźwiękowy: proces tworzenia dzieła sztuki relacyjnej" Carmen Elviry Brigard, który odbędzie się 4.10.2019, o godz. 11.30-13.00, w sali 513A Collegium Novum UAM.

Carmen Elvira Brigard jest artystką oraz wykładowczynią na Universidad del Bosque w Bogocie (Kolumbia), gdzie uczy rysunku i narracji wizualnych. Jej interdyscyplinarne wykształcenie obejmuje sztukę (Universidad de Los Andes, Bogota 2007), narracje kulturowe (Erasmus Mundus Crossways in Cultural Narratives, UAM w Poznaniu 2015) i śpiew rytualny (University of Limerick, Irlandia 2016), a zainteresowania i własne projekty artystyczne realizuje łącząc wszystkie trzy dziedziny swojego wykształcenia. Wśród ostatnich projektów indywidualnych, należy wymienić: ‘O ignis spiritus paracliti’, performance muzyczny powstały w ramach Festiwalu Muzyki Antycznej, Habana Medieval, 2018, oraz  - ‘Alfabet Dźwiękowy’, (projekt artystyczno-kulturoznawczo-filologiczny) realizowanych w ramach Laboratorio Estación Sonora Experimental (Laboratorium Eksperymentalnej Stacji Dźwięków) oraz wystawy Polisemia w Muzeum Sztuki (Museo de Arte del Banco de la República), Bogota, Kolumbia, 2018. Właśnie ten ostatni projekt, którego teoretyczna strona była tematem jej pracy magisterskiej złożonej na UAM w ramach programu Erasmus Mundus – Crossways in Cultural Narratives, zostanie zaprezentowany na zaproszonym przez Instytut Filologii Romańskiej wykładzie.