Data publikacji w serwisie:

Wykład „Syndrom gwałtu wojennego. Psychologiczne aspekty konsekwencji przemocy seksualnej w czasie wojny”

Zapraszamy na otwarty wykład dr Wioli Rębeckiej Davie pt. „Syndrom gwałtu wojennego. Psychologiczne aspekty konsekwencji przemocy seksualnej w czasie wojny”.

Wykład odbędzie się na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki UAM w sobotę 1.04.2023 o godz. 11.30 w sali 004 („kinowej”) bud. D, kampus Ogrody. Jego organizacja jest efektem współpracy z Instytutem Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal oraz Polskim Towarzystwem Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Celem wykładu jest podjęcie tabuizowanego tematu przemocy seksualnej związanej z wojną. Chcemy rozmawiać o psychologicznych i społecznych mechanizmach radzenia sobie osób bezpośrednio dotkniętych zgwałceniem w warunkach wojny, a także tych, którzy obecni w ich otoczeniu konfrontują się z wiedzą o zaistniałej przemocy.

Wykładowczyni, dr Wiola Rębecka Davie, ukończyła szkolenie psychoanalityczne w Międzynarodowym Towarzystwie Psychoanalitycznym (Londyn/Polska). Odbyła program szkolenia klinicznego w Women’s Institute Therapy Center NYC. Jest twórczynią i realizatorką projektu „Gwałt: historia wstydu” oraz autorką książki „Gwałt w historii wstydu – pamiętnik ocalonych”. Jej obszary zainteresowań i wiedzy specjalistycznej obejmują złożoną traumę, zespół ofiar gwałtu wojennego i traumę międzypokoleniową. Współpracuje z międzynarodową społecznością ofiar gwałtów wojennych m.in. z Kongo, Rwandy, Kosowa, Bośni i Hercegowiny, Bangladeszu i Korei Południowej. Jest prezeską zarządu Women Chapter International oraz dyrektor programu Sara2 NYC. Prowadzi badania poświęcone zespołowi ocalałych z gwałtu wojennego jako doktorantka Uniwersytetu Touro w Los Angeles w Kalifornii.

Rejestracja na wykład odbywa się za pośrednictwem formularza: https://forms.office.com/e/UxrU9y2F0V