Data publikacji w serwisie:

Stosowanie generatywnej sztucznej inteligencji na UAM. Poznaj rekomendacje!

Sztuczna inteligencja (SI) staje się coraz bardziej integralną częścią współczesnego świata, wpływając na różne obszary naszego życia, w tym edukację i naukę. UAM aktywnie uczestniczy w badaniach i kształceniu w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie. Właśnie uruchomiona została podstrona dedykowana SI, w ramach której opublikowaliśmy zalecenia i materiały informacyjne opracowane przez Zespół ds. Sztucznej Inteligencji.

Pod adresem amu.edu.pl/nauka/si znajdziecie rekomendacje dotyczące stosowania generatywnej sztucznej inteligencji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Materiał opracowany został dla społeczności akademickiej UAM przez Zespół ds. Sztucznej Inteligencji, któremu przewodniczy prof. dr hab. Michał Banaszak, Prorektor ds. cyfryzacji i współpracy z gospodarką. Podzielono go na trzy obszary: Prace dyplomowe, Praca na zajęciach oraz Praca naukowa.

Dodatkowo Zespół przygotował Słowniczek wyjaśniający terminy związane z generatywną sztuczną inteligencją. Dzięki niemu poznacie najważniejsze pojęcia, począwszy od „uczenia maszynowego”, które pozwalają zrozumieć zasady, na jakich działa sztuczna inteligencja i jej generatywna odmiana.

Co więcej, w ramach nowo utworzonej podstrony będziemy publikować aktualności dotyczące wydarzeń na UAM związanych z tematyką SI. Dowiecie się o nadchodzących konferencjach, warsztatach oraz wykładach otwartych. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z relacją z VII Dni Jakości Kształcenia (zobacz relację).

Nie zabraknie także newsów dotyczących działalności Centrum Sztucznej Inteligencji – jednostki powołanej na UAM w grudniu 2021 r., w ramach której prowadzone są badania w zakresie rozwoju sztucznej inteligencji. Centrum, zlokalizowane na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM, realizuje projekty naukowe oraz badawczo-rozwojowe, integrując badania naukowców z różnych wydziałów UAM i spoza UAM – z wiodących ośrodków naukowych w Polsce i za granicą oraz zatrudnionych w podmiotach gospodarczych. Współpracuje także z podmiotami gospodarczymi w zakresie tworzenia nowych rozwiązań wdrażanych w przedsiębiorstwach.

Zapraszamy do zapoznania się z nową podstroną i udostępnionymi materiałami:

Odwiedź podstronę „SI na UAM”

Odwiedź stronę dot. SI w Intranecie UAM