Zielone aktualności
-
Wielki Dzień Pszczół w Ogrodzie Botanicznym UAM
8 sierpnia obchodzimy w Polsce Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Ogród Botaniczny UAM zaprasza do wspólnego świętowania, które rozpocznie się już jutro, w sobotę 5 sierpnia.
4.08.2023 -
Doktoranci na Spitsbergenie
Właśnie zakończyła się interdyscyplinarna Szkoła Letnia „INTEGRATING BIOGEOSCIENCES IN STUDIES OF ARCTIC ECOSYSTEMS (IGLOO)” dla doktorantów i doktorantek Szkoły Doktorskiej Nauk Przyrodniczych UAM. Szkoła odbyła się w okolicach centralnego Spitsbergenu i obejmowała prace terenowe, laboratoryjne oraz wykłady.
24.07.2023 -
TeRRIFICA wspiera działania proklimatyczne w Aglomeracji Poznańskiej
Przygotowane przez zespół naukowców Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM innowacyjne narzędzie do mapowania partycypacyjnego (ang. crowdmapping) efektów zmian klimatu Mapuj Klimat wsparło uczestników nowatorskiego projektu DziałaMY dla klimatu! skierowanego do młodzieży z 25 szkół położonych na terenie Aglomeracji Poznańskiej.
20.07.2023 -
Biolodzy ze Startem
Doktor Maja Szymańska-Lejman i Wojciech Dzięgielewski jako jedyni badacze z UAM otrzymali w 2023 roku stypendium Start Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Wyróżnienie jest przyznawane wybitnym młodym naukowcom, którzy mają na swoim koncie znaczące osiągnięcia. Niewątpliwie są nimi publikacje w renomowanych czasopismach, jak „Nature Communications” i „PNAS”, będące rezultatem nowatorskich ...
19.07.2023 -
Co z kleszczami na łąkach kwietnych?
Czy pojawiające się coraz częściej w naszym otoczeniu łąki kwietne powinny budzić lęk przed występującymi tam kleszczami? - Trzeba to zbadać - mówi prof. Jerzy Michalik z Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
19.07.2023 -
Węgiel z lodowców
W Nature Geoscience opublikowano nowe wyniki badań nad obiegiem węgla w przyrodzie. Wziął w nich udział prof. Witold Szczuciński z UAM.
13.07.2023 -
Mikroplastik także w jeziorach
Prof. UAM dr hab. Beata Messyasz z Wydziału Biologii jest współautorką publikacji, która ukazała się 12 lipca 2023 roku w Nature. Zanieczyszczenie wód przez cząsteczki tworzyw sztucznych tzw. mikroplastik jest dużym problem znanym z środowisk morskich, ale dotyczy także ekosystemów słodkowodnych.
12.07.2023 -
Apel o odtwarzanie torfowisk
Powołana przez Europejską Unię Nauk o Ziemi (EGU) grupa zadaniowa ds. bioróżnorodności złożyła dokument pt. “Odtwarzanie torfowisk: informacje naukowe dla decydentów”. Wśród jego autorów jest prof. Mariusz Lamentowicz z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
10.07.2023 -
Prof. Piotr Matczak z UAM w składzie Komitetu ds. Kryzysu Klimatycznego PAN
4 lipca Prezydium Polskiej Akademii Nauk powołało Komitet ds. Kryzysu Klimatycznego. W skład tego gremium wszedł naukowiec z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - prof. Piotr Matczak z Wydziału Socjologii.
10.07.2023 -
WNGiG. Geografowie uczą o zmianach klimatu
„Różne oblicza geografii” to cieszący się dużą popularnością projekt edukacyjny prowadzony przez Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM (WNGiG UAM). W tym roku skorzystało z niego ponad tysiąc osób z Poznania i Wielkopolski. To nie koniec – projekt wróci jesienią.
28.06.2023
- Poprzednia strona
- Strona nr 1 wyników wyszukiwaniaStrona nr 2 wyników wyszukiwaniaStrona nr 3 wyników wyszukiwaniaStrona nr 4 wyników wyszukiwaniaStrona nr 5 wyników wyszukiwaniaStrona nr 6 wyników wyszukiwaniaStrona nr 7 wyników wyszukiwaniaStrona nr 8 wyników wyszukiwaniaStrona nr 9 wyników wyszukiwania10Strona nr 11 wyników wyszukiwaniaStrona nr 12 wyników wyszukiwaniaStrona nr 13 wyników wyszukiwaniaStrona nr 14 wyników wyszukiwaniaStrona nr 15 wyników wyszukiwaniaStrona nr 16 wyników wyszukiwaniaStrona nr 17 wyników wyszukiwaniaStrona nr 18 wyników wyszukiwaniaStrona nr 19 wyników wyszukiwaniaStrona nr 20 wyników wyszukiwaniaStrona nr 21 wyników wyszukiwaniaStrona nr 22 wyników wyszukiwania
- Następna strona