Zielone aktualności
-
Problem overtourismu na Islandii w czasie pandemii. Wyprawa naukowa studentów WNGiG
14 sierpnia br. rozpoczęła się kolejna wyprawa naukowa studentów Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych. Członkowie Sekcji Turystyki i Rekreacji Studenckiego Koła Naukowego Geografów polecieli na Islandię, gdzie pod nadzorem dr Mikołaja Majewskiego prowadzą badania w ramach projektu „Wpływ pandemii Covid-19 na problem overtourism’u na Islandii”.
12.08.2021 -
Fotorelacja z szóstej edycji GEOpraktyk
Mija już 8. dzień wyprawy naukowej studentów Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych w ramach GEOpraktyk. W tym roku za cel obrano Zjednoczoną Republikę Tanzanii. Przedstawiamy pierwszą fotorelację z tej podróży.
3.08.2021 -
Sinice pod lupą naukowców
Od 3 lat badacze z polskich i litewskich instytucji naukowych gromadzą dane na temat zakwitów sinic. Każdy, kto nad wodą dostrzeże to zjawisko, może przesłać informację i pomóc w tworzeniu specjalnej mapy.
3.08.2021 -
Wielki Dzień Pszczół w Ogrodzie Botanicznym
W dniach 6-8 sierpnia br. w Ogrodzie Botanicznym UAM odbędą się obchody Wielkiego Dnia Pszczół. W ramach wydarzenia będzie można podziwiać wystawy, wziąć udział w grze terenowej, a na najmłodszych uczestników czekać będzie stoisko z grami i zabawami.
28.07.2021 -
„Okiełznać sawanny Tanzanii” - wyprawa naukowa studentów WNGiG
Już po raz szósty studenci Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych wybierają się w odległe zakątki świata w ramach studenckiego projektu naukowego GEOpraktyki.
12.07.2021 -
„Fotowoltaika jako najpewniejsze źródło czystej energii” – Akademia Zrównoważonego Rozwoju UAM
Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka zrealizowanego w ramach cyklu Akademia Zrównoważonego Rozwoju UAM. Wykład wygłosił prof. Marcin Ziółek.
6.07.2021 -
Podróże roślin pod okiem naukowców
Wędrowne ptaki mogą pomóc roślinom w radzeniu sobie z globalnym ociepleniem, roznosząc nasiona na duże odległości i nowe, odpowiednie dla nich tereny. Z artykułu opublikowanego właśnie w Nature, którego współautorem jest dr Przemysław Kurek z Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wynika jednak, że zdecydowana większość roślin z ...
1.07.2021 -
Konferencja Międzynarodowej Unii Geograficznej na WGSEiGP
W dniach 23-24 czerwca br. na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM odbyła się konferencja Międzynarodowej Unii Geograficznej (International Geographical Union) w ramach działań naukowych Komisji Geografii Zarządzania Terytorialnego (Comission on Geography of Governance).
30.06.2021 -
Nadnotecki Instytut UAM w Pile wspiera utworzenie parku krajobrazowego
Nadnotecki Instytut UAM w Pile był współorganizatorem EkoPikniku „Szumią Bory Kujańskie” w Kujankach nad jeziorem Borówno (27 czerwca 2021r.) - promującego projektowany Park Krajobrazowy Bory Kujańskie i otwierający sezon wakacyjny w Gminie Zakrzewo. Dr Paweł M. Owsianny i mgr Mateusz Gutowski - pracownicy pilskiej filii UAM są autorami opracowania będącego ...
30.06.2021 -
„Martwa natura” – Akademia Zrównoważonego Rozwoju UAM
Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka zrealizowanego w ramach cyklu Akademia Zrównoważonego Rozwoju UAM. Wykład wygłosił prof. Zbigniew Zwoliński z WNGiG.
25.06.2021
- Poprzednia strona
- Strona nr 1 wyników wyszukiwaniaStrona nr 2 wyników wyszukiwaniaStrona nr 3 wyników wyszukiwaniaStrona nr 4 wyników wyszukiwaniaStrona nr 5 wyników wyszukiwaniaStrona nr 6 wyników wyszukiwaniaStrona nr 7 wyników wyszukiwaniaStrona nr 8 wyników wyszukiwaniaStrona nr 9 wyników wyszukiwaniaStrona nr 10 wyników wyszukiwaniaStrona nr 11 wyników wyszukiwaniaStrona nr 12 wyników wyszukiwaniaStrona nr 13 wyników wyszukiwaniaStrona nr 14 wyników wyszukiwaniaStrona nr 15 wyników wyszukiwaniaStrona nr 16 wyników wyszukiwaniaStrona nr 17 wyników wyszukiwaniaStrona nr 18 wyników wyszukiwaniaStrona nr 19 wyników wyszukiwania20Strona nr 21 wyników wyszukiwaniaStrona nr 22 wyników wyszukiwania
- Następna strona