Data publikacji w serwisie:

Akademik może być Twoim domem studenckim - prawie 2 000 miejsc dla studentów

Studiując na UAM, masz możliwość zamieszkania w jednym z kilku domów akademickich. Akademiki UAM położone są w różnych dzielnicach Poznania. Do każdego z nich bez problemu dotrzesz korzystając z komunikacji miejskiej. Wybierając swój dom studencki na czas studiów - sprawdź czy znajduje się w okolicy siedziby wydziału.

Studenci UAM podczas studiów mogą zamieszkać w jednej z pięciu lokalizacji:

  • Hanka - akademik, który został gruntownie odnowiony i którego niepowtarzalny klimat wspominany jest przez pokolenia absolwentów. W 153 pokojach 1 i 2-osobowych oraz pokojach „rodzinnych” (każdy z indywidualną łazienką) przygotowano miejsce dla 200 osób. Budynek  przy Alejach Niepodległości 26 dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
  • Jowita – położona w samym centrum miasta, niedaleko dworca kolejowego i głównej siedziby uniwersytetu. Atutem tej lokalizacji jest doskonałe skomunikowanie z całym miastem.  Przygotowano w nim 353 miejsca dla studentów w pokojach o podwyższonym standardzie.
  • Zbyszko i Jagienka – dwa bliźniacze akademiki ogrzewane przez system kolektorów słonecznych na dachu. Oferują pokoje tylko jedno lub 2-osobowe, zapewniając tym samym komfort i kameralną atmosferę. Zbyszko zapewnia zakwaterowanie 318, a Jagienka 347 studentom UAM.
  • Babilon - umiejscowiony pomiędzy akademikami innych uczelni, niedaleko poznańskiej Cytadeli – „zielonych płuc” miasta. Dysponuje 302 miejscami.
  • Nieszawska - dom akademicki położony w bliskim sąsiedztwie Term Maltańskich, czyli kompleksu basenów. Do dyspozycji studentów są pokoje 1-osobowe oraz pokoje 1-osobowe w segmentach 2-pokojowych z własną kuchnią i łazienką.

    Budowany jest także nowoczesny akademik na Morasku, o którym możecie przeczytać więcej tutaj.