Bez barier - czyli jak?

UAM to uczelnia bez barier. Co w praktyce oznacza bez barier? Jak strategia uniwersytetu otwarta wpływa na wsparcie dla studentów z  niepełnosprawnościami?

Priorytetem uczelni jest sprawienie, aby studenci z niepełnosprawnościami czuli się komfortowo. Zadbaliśmy o dostępność infrastruktury, która jest przystosowana już w 90%. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom wprowadziliśmy również szereg udogodnień, których możecie przeczytaj w specjalnej zakładce. Są to między innymi:

• wsparcie asystenta dydaktycznego/ tłumacza języka migowego;
  • wypożyczanie sprzętu wspomagającego słyszenie – systemów FM;
  • lektoraty języka angielskiego dla studentów nie(do)słyszących w Multimedialnej Pracowni Nauki Języków Obcych;
  • zajęcia z praktycznej nauki języka polskiego dla studentów nie(do)słyszących;
  • zajęcia logopedyczne;
  • spotkania z konsultantem ds. trudności w procesie studiowania;
  • udział w obozach sportowych i szkoleniowych (w tym w Letniej Szkole Języka Angielskiego w Gdańsku, Spotkaniu Adaptacyjnym dla Studentów I roku).

Ponadto studenci z niepełnosprawnościami mogą zgłosić się po różnorodne formy wsparcia do Biura Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami, a także pełnomocniczki Rektora UAM ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

Biuro Wsparcia przygotowało także przewodnik opisujący formy pomocy oferowane przez uczelnię. Folder zawiera także inne praktyczne informacje o UAM.

Pobierz przewodnik