Produkcja audiowizualna, która łączy dziennikarstwo i komunikację społeczną z produkcją filmową i telewizyjną to propozycja studiów magisterskich na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Jesteś zainteresowany? Poznaj szczegóły.
To wyjątkowa propozycja, bo kierunek łączy nauki społeczne i sztukę. Zdobędziesz nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także cenne doświadczenie i umiejętności praktyczne. Produkcja audiowizualna to kierunek skrojony zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami rynku pracy. Jako absolwent z powodzeniem znajdziesz pracę w: telewizji, studiach filmowych, instytucjach kultury i sztuki, agencjach public relations czy marketingowych. Co więcej, będziesz także przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie tworzenia utworów audiowizualnych i ich promocji.
Po pierwsze: praktyka
- Studiując na tym kierunku, zdobędziesz nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim kompetencje i umiejętności w zakresie produkcji audiowizualnej. Gwarantują to Tobie wykładowcy „z górnej półki”, profesjonalny sprzęt audiowizualny będący w dyspozycji studentów oraz prostudencka atmosfera na WNPiD. Unikatowy charakter studiów sprowadza się łączenia nauki z pasją, możliwości tworzenia produkcji audiowizualnych pod okiem fachowców w czasie prowadzonych pracowni i warsztatów oraz bezwarunkowe przenikanie sztuki do treści programowych studiów - zapewnia dr hab. Dominika Narożna.
Zobacz, jakie zajęcia czekają na kierunku
Wykładowcy, którzy poprowadzą zajęcia to praktycy z wieloletnim doświadczeniem, które przekażą studentom. Wybierając produkcję audiowizualną spotkasz się w sali wykładowej z Ewą Ewart - dziennikarką i wielokrotnie nagradzaną reżyserką filmów dokumentalnych, specjalizującą się w filmach przełomowych oraz mocno przemawiających do odbiorcy.
Po drugie: specjalizacja
W trakcie pierwszego roku studiów wybierasz też jedną z dwóch specjalizacji, które pozwoli Ci skupić się na wybranej dziedzinie. Wyszczególnione zostały:
Promocja form audiowizualnych – jest dedykowana tym, którzy w ramach podejmowanej działalności, będą propagować różne gatunki audiowizualne. Na specjalności poznasz metody i narzędzia promocji produkcji audiowizualnej w teorii i praktyce oraz sposoby kreowania wizerunku firmy czy instytucji przy pomocy sfery audiowizualnej.
Producent audiowizualny – freelencer – kierowana jest do tych, którzy chcą w przyszłości tworzyć własne materiały audiowizualne (począwszy od news’ów, poprzez reklamy i teledyski, a skończywszy na reportażach i filmach dokumentalnych). Na specjalności od A do Z dowiesz się, jak prowadzić własną firmę zajmującą się produkcją audiowizualną (organizacja, finanse, kreatywne procesy).