Data publikacji w serwisie:

Trwają ostatnie dni rekrutacji na studia na UAM!

Do 11 lipca trwają zapisy na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz studia stacjonarne jednolite magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kandydacie/ kandydatko! Poznaj naszą ofertę kierunków, upewnij się, że znasz wszystkie najważniejsze terminy dotyczące rekrutacji oraz dowiedz się, jak aplikować na studia na UAM.

Oferta studiów

Nadal zastanawiasz się, jaki kierunek studiów wybrać? Chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszej ofercie? W Systemie Internetowej Rekrutacji znajdziesz wyszukiwarkę kierunków, w której masz możliwość przefiltrowania naszej oferty wg statusu rekrutacji, poziomu i formy studiów, miejsca odbywania zajęć czy języka. A jest co filtrować – możesz wybierać spośród 143 kierunków i 59 specjalności, prowadzonych na 21 wydziałach w Poznaniu oraz w 4 filiach zamiejscowych (Słubice, Gniezno, Piła, Kalisz).

W wyszukiwarce znajdziesz opisy kierunków, w tym listę wybranych przedmiotów oraz informacje o kompetencjach absolwenta i perspektywach zawodowych, a tuż pod nimi link przekierowujący do strony jednostki, w ramach której prowadzony jest kierunek, gdzie znajdziesz jeszcze więcej informacji.

Zachęcamy również do zapoznania się z nasza serią wpisów, w której prezentujemy ofertę studiów na UAM wg dziedzin/dyscyplin naukowych:

Nadal głodny wiedzy o wymarzonym kierunku? Sprawdź Sylabus UAM! Znajdziesz tam informacje o wykładach, ćwiczeniach i laboratoriach realizowanych w ramach studiów.

Zobacz także: TOP 5: na te kierunki aplikowało najwięcej kandydatów!

Jak wygląda proces rekrutacji?

Proces rekrutacji odbywa się online. Możesz aplikować na studia bez wychodzenia z domu!

Od 1 czerwca kandydaci mają możliwość utworzenia konta w Systemie Internetowej Rekrutacji (SIR). W SIR wykonasz poszczególne kroki związane z procesem rekrutacji – zapiszesz się na kierunek/specjalność, opłacisz zapis oraz wprowadzisz wyniki egzaminu maturalnego. Za pośrednictwem SIR otrzymasz informację o wynikach postępowania kwalifikacyjnego.

Harmonogram rekrutacji. Poznaj najważniejsze terminy!

Oto kluczowe daty w procesie rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie:

  • 11 lipca 2024 r. – to ostatni dzień na rejestrację w Systemie Internetowej Rekrutacji, opłacenie zapisu na kierunek/specjalność studiów oraz wprowadzenie wyników egzaminu maturalnego (lub egzaminu dojrzałości). To także ostatni dzień na składanie w SIR do weryfikacji formalnej dokumentów uzyskanych za granicą.
  • 16-17 lipca 2024 r. – w tych dniach odbędą się egzaminy wstępne dla kandydatów, dla których w zasadach rekrutacji przewidziano przeprowadzenie dodatkowych egzaminów.
  • 19 lipca 2024 r. o godz. 0:00 nastąpi ogłoszenie wyników postępowania kwalifikacyjnego w SIR.
  • 19-23 lipca 2024 r. do godz. 23:59 – w tych dniach kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia na studia będą mogli złożyć dokumenty lub, jeśli zdecydują, że nie chcą ubiegać się o przyjęcie na studia, będą mieli możliwość złożenia rezygnacji. Kandydaci, którzy nie zostali zakwalifikowani do przyjęcia na studia, będą mogli złożyć oświadczenie o podtrzymaniu chęci studiowania na UAM. UWAGA! Składanie dokumentów odbywa się poprzez SIR i polega na załączeniu skanów dokumentów w formacie PDF. Kandydaci podczas procesu rekrutacji na studia nie składają żadnych dokumentów w wersji fizycznej (papierowej).

Tak przedstawia się harmonogram rekrutacji w I turze. Jeśli interesują Cię terminy dla II i III tury lub chcesz zapoznać się ze szczegółowym harmonogramem, pobierz plik: Harmonogram postępowania kwalifikacyjnego w roku akademickim 2024/2025 (.pdf)

Harmonogram rekrutacji dla wybranego kierunku znajdziesz na stronie kierunku w Systemie Internetowej Rekrutacji.

Zobacz także: Opłata rekrutacyjna: o tym warto wiedzieć

Masz pytania?

W Systemie Internetowej Rekrutacji znajdziesz dane kontaktowe podkomisji rekrutacyjnej, tuż pod harmonogramem rekrutacji na stronie wybranego kierunku.

[UWAGA! AKTUALIZACJA] W dniach 8-12 lipca, 15-19 lipca oraz 22-26 lipca br. pracownicy Sekcji Spraw Studenckich będą dodatkowo pełnili dyżur telefoniczny w godz. 16.00-19.00 pod numerami telefonu: 61 829 436661 829 4376. Równocześnie w sobotę: 13 i 20 lipca br. w godz. 9.00-13.00 będzie dodatkowo pełniony dyżur telefoniczny pod numerem telefonu 61 829 4366.

Pytanie możesz zadać również na naszej grupie na Facebooku: Odwiedź grupę na FB „Rekrutacja na UAM 2024”!

Zobacz także: FAQ rekrutacyjny