Data publikacji w serwisie:

Debata o społecznych aspektach wojny

„Uchodźcy. Koegzystencja czy asymilacja? Społeczne aspekty wojny” to temat kolejnej debaty w ramach Areopagu Uniwersytetów, której gospodarzem będzie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydarzenie odbędzie się 9 marca o godz. 16:00 w Sali Lubrańskiego Collegium Minus (ul. Wieniawskiego 1), będzie je można także śledzić online.

W roli ekspertów wystąpią:

  • prof. Jakub Isański - UAM
  • prof. Marek Nowak - UAM
  • prof. Beata Kowalska - UJ
  • prof. Beata Glinka - UW
  • prof. Bohdan Rożnowski - KUL
  • dr Olena Shelest-Szumilas - UEP

Moderatorką dyskusji będzie dr Katarzyna Jankowiak (UAM).

W drugiej części debaty oddamy głos publiczności. Serdecznie zapraszamy do udziału przedstawicieli społeczności ukraińskiej, organizacji pozarządowych, specjalistów w zakresie wsparcia uchodźców i migrantów, wolontariuszy i wszystkich zainteresowanych tematem koegzystencji/asymilacji uchodźców z Ukrainy.

Areopag Uniwersytetów to wspólny projekt Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – pomysłodawcy i inicjatora przedsięwzięcia. W ramach cyklu debat eksperci z każdej z uczelni dyskutują o różnych aspektach przemian współczesnego świata spowodowanych pandemią (pierwsza edycja Areopagu) i wojną w Ukrainie (obecna, druga edycja).

Debata będzie transmitowana na kanale UAM na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=PbH-TM0nU9E

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048