Naukowcy z UAM pomogą dzieciom budować lepszą przyszłość

Naukowcy z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczęli realizację projektu dotyczącego praw dzieci. Efektem ich działań ma być dokument stanowiący kompilację zasad i standardów praw gospodarczych, socjalnych i kulturalnych dzieci, który będzie uwzględniał najnowszy dorobek organów traktatowych ONZ, a także aktywność innych instytucji zajmujących się prawami socjalnymi dzieci. Dokumentowi będzie towarzyszył podręcznik zawierający wskazówki, w jaki sposób zasady i standardy powinny być interpretowane i realizowane w praktyce. Będą one dotyczyły takich praw jak prawo do edukacji, prawo do ochrony zdrowia czy prawo do odpowiednich warunków mieszkaniowych. Publikacja będzie miała charakter akademicki z uwzględnieniem perspektywy dzieci w postaci przyjaznych dla nich grafik.

Projekt pt. „Economic, social and cultural rights as rights of the child – Empowering children in building a better future” został zakwalifikowany do finansowania w konkursie na międzynarodowe projekty badawcze poświęcone prawom dzieci organizowanym przez Global Campus of Human Rights z siedzibą w Wenecji oraz fundację Right Livelihood Foundation z siedzibą w Sztokholmie. W skład realizującego go zespołu wchodzą prof. Zdzisław Kędzia, dr Agata Hauser oraz dr Łukasz Szoszkiewicz.

Dodatkowe informacje znajdują się w załączniku.

Fot. Przemysław Stanula

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik