Akademia Zrównoważonego Rozwoju: „Tato, wracaj!”

Zapraszamy do obejrzenia odcinka zrealizowanego w ramach cyklu Akademia Zrównoważonego Rozwoju UAM.

Dla osób pozbawionych wolności rodzina stanowi łącznik ze światem i nierzadko jest czynnikiem determinującym sukces w procesie resocjalizacji i powrotu do społeczeństwa. Członkowie Koła Naukowego Penitencjarystyki Ex Lege, na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM, wspierają więc osadzonych ojców, prowadząc warsztaty dla mężczyzn odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Rawiczu w ramach projektu Tato, wracaj!

Celem programu jest wspieranie osób pozbawionych wolności w wypełnianiu roli rodzica – kształtowaniu ról rodzicielskich oraz pielęgnowaniu więzi z ich najbliższymi. Zrozumienie zachowania dziecka i jego uwarunkowań, dostosowanie własnych reakcji do potrzeb dziecka ułatwia budowanie i utrzymywanie więzi, które w zakładzie karnym często ulegają rozluźnieniu. Wartość poruszanych zagadnień dostrzegają sami ojcowie, biorąc aktywny udział w warsztatach, dopytując o możliwości poszerzenia wiedzy i umiejętności, dzieląc się zdobytymi informacjami z najbliższymi. Jednocześnie dla studentów warsztaty stanowią okazję do sprawdzenia swojej wiedzy i kompetencji w pracy z osobami pozbawionymi wolności, którą to pracę mogą podjąć po ukończeniu studiów.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka Akademii Zrównoważonego Rozwoju, poświęconemu tej właśnie inicjatywie.

Akademia Zrównoważonego Rozwoju to seria krótkich popularyzatorskich wykładów prezentujących badania i aktywność naukowców i naukowczyń UAM w kontekście 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Dowiedz się więcej o Akademii Zrównoważonego Rozwoju