Akademia Zrównoważonego Rozwoju

Zrównoważony rozwój  – czyli jaki właściwie? Hasło to pozornie tylko brzmi górnolotnie, a to przecież kwestia, która dotyczy nas wszystkich. Jak mądrze gospodarować zasobami – naturalnymi, przyrodniczymi, jak kształtować relacje społeczne, polityczne i gospodarcze by żyło nam się wszystkim dobrze, bezpiecznie i zdrowo. Jak mierzyć się ze współczesnymi wyzwaniami, z których zmiany klimatyczne i związane z nimi zjawiska wydają się najistotniejsze. I co szczególnie ważne w tej koncepcji - jak nie zaprzepaścić szans kolejnych pokoleń na dobre życie?

Dlatego w 2015 ONZ ustanowiła 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju – jako Globalną Agendę 2030 - pewne ramy, które wytyczają kierunki działań dla rządów i społeczeństw.

Pracownicy UAM w swoich badaniach i aktywnościach w te właśnie cele się wpisują – posłuchajcie sami, w jaki sposób.

Zapraszamy serdecznie w podróż po bardzo ciekawych, pełnych pasji opowieściach naszych naukowców i naukowczyń z różnych dziedzin – od lodowców, przez niesporczaki i torfowiska, po ekologię w fantastyce, refleksje o wzorcach konsumpcji, opowieści o życiu na lądzie i wodzie, ale także o przemyśle samochodowym i wiele innych!

W Akademii Zrównoważonego Rozwoju każdy znajdzie coś dla siebie!

Osoby zainteresowane wystąpieniem w ramach serii proszone są o kontakt z koordynatorką projektu:

Anna Schmidt-Fiedler

E-mail: afiedler@amu.edu.pl
Tel.: 61 829 47 55

Akademia Zrównoważonego Rozwoju - oglądaj!