Data publikacji w serwisie:

„Bezpieczeństwo w transporcie miejskim” – Akademia Zrównoważonego Rozwoju UAM

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka zrealizowanego w ramach cyklu Akademia Zrównoważonego Rozwoju UAM. O bezpieczeństwie w transporcie miejskim opowiada dr hab. Mikołaj Tomaszyk.

Bezpieczeństwo w publicznym transporcie zbiorowym to jeden z najważniejszych elementów rozwoju zrównoważonych form mobilności w przestrzeni miejskiej. Wiąże się z tym, jak czujemy się nie tylko wewnątrz pojazdu, ale również oczekując na przejazd autobusu czy tramwaju.

- Zachęcając do zmiany codziennych nawyków komunikacyjnych, podjęliśmy badania nad bezpieczeństwem w transporcie miejskim. Chcemy wiedzieć, jaką rolę odgrywa poczucie bezpieczeństwa przy wyborze środka transportu, co wpływa na nasze bezpieczeństwo, jak będziemy się zachowywali w sytuacji realnego zagrożenia – mówi dr hab. Mikołaj Tomaszyk.

Cały wykład dostępny jest na kanale YT:


Akademia Zrównoważonego Rozwoju to seria krótkich popularyzatorskich wykładów prezentujących badania i aktywność naukowców i naukowczyń UAM w kontekście 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Dowiedz się więcej o AZR.