Data publikacji w serwisie:

Profesor UAM z tytułem Zasłużonego dla Miasta Poznania

Podczas uroczystej sesji Rady Miasta Poznania, która odbyła się 29 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, prof. Tomasz Jasiński z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odebrał tytuł Zasłużonego dla Miasta Poznania.

Profesor Tomasz Jasiński jest historykiem-mediewistą i badaczem średniowiecznych dziejów Europy Środkowej. Z UAM związany jest od ponad 45 lat. Za swoje badania naukowe otrzymał najwyższe nagrody naukowe i odznaczenia państwowe. Obecnie kieruje Biblioteką Kórnicką PAN w Kórniku. Do jego zasług należy też przywrócenie dawnego blasku Zamkowi Kórnickiemu i jego filii w Poznaniu: Pałacowi Działyńskich.

Uroczysta sesja Rady Miasta odbywa się co roku tradycyjnie w dniu imienin patronów Poznania - Piotra i Pawła. W tym roku przeniesiono ją z Ratusza do Sali Ziemi MTP, aby zachować zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Podczas uroczystości przyznano również tytuł Honorowego Obywatela Miasta Poznania prof. Marii Siemionow, która gościła na UAM podczas jubileuszowej konferencji „Uniwersytety w poszukiwaniu doskonałości", a także wręczono Nagrody Miasta Poznania: naukową, artystyczną i sportową.

Kontakt

Przemysław Stanula

618294497