Data publikacji w serwisie:

Punkt informacyjno-doradczy dla cudzoziemców w Welcome Centre UAM

Wydział Spraw Cudzoziemców Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wraz z Welcome Centre UAM zapraszają studentów, gości i pracowników akademickich z zagranicy na spotkania w nowo otwartym punkcie informacyjno-doradczym.

W punkcie zlokalizowanym w Welcome Centre UAM (ul. św. Marcin 78/ róg ul. Kościuszki w Poznaniu) cudzoziemcy związani z uczelniami wyższymi będą mogli uzyskać pomoc w zrozumieniu polskich procedur dotyczących m.in. pobytu czasowego/stałego, pozwolenia na pracę, wydawania/wymiany kart pobytu oraz ochrony tymczasowej dla obywateli Ukrainy. Dowiedzą się również, jak wypełnić polskie formularze, umówić wizytę w polskim urzędzie oraz uiścić niezbędne opłaty.

Dyżury będą odbywać się w każdą środę w godz. 8-16. W celu rezerwacji spotkania należy zadzwonić pod nr tel. +48 61 829 44 34 lub wysłać maila na adres: welcome@amu.edu.pl

Punkt został otwarty w związku z realizacją działań informacyjno-doradczych w ramach projektu pn. "Wielkopolska - Wspólna Przyszłość", współfinansowanego z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.