Data publikacji w serwisie:

Drugi Dzień Zdrowia Psychicznego na UAM!

W 1992 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustanowiła 10 października Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego. WHO zdrowie psychiczne definiuje jako dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka, a także zdolność do rozwoju i samorealizacji. Choć jest to nadal często pomijany aspekt naszego życia, niech nam będzie bliskie hasło tegorocznych obchodów: „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka”!

Wychodząc naprzeciw potrzebom studentów, pracowników oraz absolwentów UAM, Poradnia Rozwoju i Wsparcia Psychicznego oraz Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami organizują w środę 25 października br. wydarzenie Dzień Zdrowia Psychicznego na UAM.

Warsztaty, wykłady oraz zajęcia sportowe będą odbywać się na kampusach Morasko i Ogrody, obiektach sportowych UAM oraz w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie i na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu.

By umożliwić wszystkim studentom oraz nauczycielom akademickim wzięcie udziału w wydarzeniu, Jej Magnificencja prof. Bogumiła Kaniewska postanowiła ogłosić godziny rektorskie od 9:30 do końca dnia. Pozostali pracownicy naszej uczelni mogą wziąć udział w tych wydarzeniach za wiedzą swoich przełożonych.

Program warsztatów i wykładów dostępny jest poniżej. Rejestracji na wybrane zajęcia należy dokonać za pośrednictwem formularza:

Wypełnij formularz rejestracyjny

ZMIANA! Zapisy zostały przedłużone do 23 października do północy lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc. Dodatkowo 19 października o godz. 15.00 ruszą zapisy dla osób spoza UAM, które potrwają również do 23 października do północy lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc.

Uwaga! Osoby anglojęzyczne mogą zapisać się na warsztaty w języku angielskim poprzez formularz: Mental Health Day AMU 2023

Do zobaczenia na wydarzeniu!

Program warsztatowo-wykładowy

Pobierz program w formacie PDF dla wybranej lokalizacji:

  1. Kampus Morasko
  2. Kampus Ogrody
  3. Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM (Zagajnikowa 9)
  4. Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie
  5. Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu

Program oficjalnego otwarcia

Oficjalne otwarcie wydarzenia rozpocznie się o godz. 9:30 w auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na kampusie Morasko:

  1. Przywitanie przez Władze UAM
    • Przemówienie prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej, Rektor UAM.
    • Przemówienie prof. dr hab. Joanny Wójcik, Prorektor ds. studenckich i kształcenia.
    • Powitanie przez Przewodniczącą Samorządu Studentów UAM.
  2. Sesja naukowa
    • Proaktywność studentów w obszarze zdrowia i kształcenia (wyniki badań) – prof. UAM Emilia Soroko (współ. Dominika Górska, Lidia Cierpiałkowska)
    • Co studenci chcą wiedzieć o zdrowiu psychicznym i terapiach – pytania i odpowiedzi – Agata Kaźmierska, Lidia Cierpiałkowska
    • Wyzdrowienie czy polepszenie funkcjonowania jako cele terapii problemów psychicznych – Lidia Cierpiałkowska

Zapraszamy również na webinar pt. „Dbam o siebie, by dbać o innych. Dobrostan nauczycielki/nauczyciela”, który poprowadzi prof. UAM Sylwia Jaskulska (Wydział Studiów Edukacyjnych UAM) o godz. 18:00 na uniwersyteckim kanale na YouTube UAM.