Stypendia naukowo-badawcze do Izraela

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej zachęca polskich studentów, doktorantów i pracowników naukowych  do nawiązania kontaktu z izraelskimi uczelniami i ubiegania się o stypendia naukowo-badawcze w Izraelu.

Izrael należy do światowych liderów naukowych, wśród jego obywateli jest wielu noblistów, w tym pochodzenia polskiego.
Na podstawie "Programu wykonawczego na lata 2011-2014" do "Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Państwa Izrael o współpracy kulturalnej, naukowej i oświatowej" strona izraelska przyznaje, co roku:

• 5 stypendiów specjalistycznych na 8-miesięczny (rok akademicki) pobyt naukowo-badawczy w Izraelu dla studentów, doktorantów i młodych naukowców;
  • 1 stypendium na 8-miesięczny (rok akademicki) pobyt naukowobadawczy dla studentów i pracowników naukowych, reprezentujących różne dziedziny, w tym studia artystyczne;
  • 4 stypendia na letni kurs języka hebrajskiego, tzw. ulpan.

Stypendium obejmuje opłatę za studia i częściowo pokrywa koszty pobytu w Izraelu. Nie obejmuje natomiast biletu lotniczego. Termin składania wniosków do Działu Współpracy z Zagranicą upływa 30 listopada 2018 r. Więcej szczegółowych informacji w załącznikach oraz w Dziale Współpracy z Zagranicą.

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
Informacja-o-rzadowych-stypendiach-naukowych-w-Izraelu-2019-2020 14.11.2018 Unknown