Data publikacji w serwisie:

Głowa do góry! Dzień Zdrowia Psychicznego na UAM

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zdrowie psychiczne to dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka, a także zdolność do rozwoju i samorealizacji. To często stan ulotny, mający bardzo zindywidualizowany charakter. Chociaż równowadze psychicznej poświęca się tak wiele publikacji, często zapominamy, by zadbać o ten aspekt naszego zdrowia. Ponadto, pandemia COVID-19 spowodowała globalny kryzys w tym obszarze, ale jednocześnie uświadomiła nam jak ważna jest dbałość o psyche.

Wychodząc naprzeciw potrzebom studentów UAM, Poradnia Rozwoju i Wsparcia Psychicznego oraz Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami organizują w piątek 21 października br. wydarzenie Głowa do góry! Dzień Zdrowia Psychicznego.

Warsztaty, wykłady oraz zajęcia sportowe będą odbywać się na kampusach Morasko i Szamarzewo, obiektach sportowych UAM oraz Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu przez cały dzień.

By umożliwić wszystkim studentom wzięcie udziału w wydarzeniu, Jej Magnificencja prof. Bogumiła Kaniewska postanowiła ogłosić dzień rektorski z okazji wydarzenia Głowa do góry!

Program warsztatów i wykładów dostępny jest poniżej. Rejestracji na wybrane zajęcia w Poznaniu należy dokonać na stronie ul.amu.edu.pl, a zapisu na zajęcia na Wydziale Artystyczno-Pedagogicznym w Kaliszu za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Zobacz instrukcję rejestracji

Zapisy trwają do środy 19 października do godz. 12 lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc.

Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty zajęć i zadbania o swoją zdrową głowę!

Zobacz program wydarzeń:


Oficjalne otwarcie wydarzenia rozpocznie się o godz. 9:00 w auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na kampusie Morasko:

Przywitanie przez Władze UAM

Przemówienie prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej, Rektor UAM

Przemówienie prof. dr hab. Joanny Wójcik, Prorektor ds. studenckich i kształcenia

Powitanie przez Bogumiłę Białecką, członkinię Zarządu Samorządu Studenckiego

Sesja naukowa 

Co wpływa na dobrostan w okresie wczesnej dorosłości – prof. dr hab. Lidia Cierpiałkowska

Oblicza problemów studentów i kierunki pomocy (wyniki badań) – prof. UAM dr hab. Emilia Soroko (współ. Dominika Górska, Lidia Cierpiałkowska)

Gry wideo w kontekście zdrowia psychicznego. Najnowsze perspektywy – prof. UAM dr hab. Łukasz Kaczmarek

Panel: Kierunki pomocy psychospołecznej i terapeutycznej – jak to pomaga?

Uczestnicy Agata Kaźmierska (modalność psychodynamiczna), Julita Wojciechowska (modalność psychospołeczna), Aleksandra Jasielska (modalność poznawcza), Dominiak Górska (modalność integracyjna), Nadia Kruszyńska (grupy wsparcia), Andrzej Mackiewicz – (farmakoterapia)