Data wydarzenia:

Seminarium "Zarządzanie za pomocą liczb"

Wydział Prawa i Administracji UAM oraz Institut d'Etudes Avancées de Nantes serdecznie zapraszają na seminarium z udziałem prof. Alain Supiot wokół tematu La gouvernance par les nombres - Zarządzanie za pomocą liczb.

Spotkanie online odbędzie się 22 października o godz. 16:00.

“Zarządzanie liczbami” to tytuł książki opublikowanej przez Fayard w 2015 r., która zawiera serię dwóch kursów prowadzonych w Collège de France przez Alaina Supiot: pierwszy zatytułowany był „Od zarządzania prawem do zarządzania liczbami” (2012) i drugi „Liczby lojalności” (2013). Syntetyczna prezentacja podzielona na siedem rozdziałów pokazuje rozwój złożonej myśli, która otwiera drzwi do historii Prawa i sposobu rządzenia ludźmi. Odkrywamy, w jaki sposób prawo zawsze uczestniczyło, wraz ze sztuką i nauką, w wyobraźni ludzi, a także dostrzegamy prawdziwy związek między rzeczywistością a ideałem, który niesie cywilizacje. Ale wyobraźnia przemysłowa miała już swój dzień, zaś wkraczamy teraz w erę wyobraźni cybernetycznej, która jest odpowiedzią na stare zachodnie marzenie o harmonii opartej na obliczeniach. Dyskurs, który ma na celu skuteczne osiągnięcie mierzalnych celów, a nie posłuszeństwo sprawiedliwym prawom, nie pozostawia ludziom lub państwom innego wyjścia niż tylko podporządkowanie się liczbom, wbrew prawu socjalnemu. Książka ta, to prawdziwy manifest przeciwko rynkowi totalnemu i normatywnym zastosowaniom kwantyfikacji ekonomicznej. To potężne narzędzie edukacyjne, które pozwala nam wniknąć w tajemnice prawa, dysfunkcje dotykające Europę i lepiej zrozumieć wstrząsy instytucjonalne, które niepokoją nasza erą.

Kontakt:

musiala@amu.edu.pl

cho.amu.edu.pl/

Instrukcja logowania na spotkanie

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
Instrukcja-techniczna_instruction-pl-et-fr.pdf 2.10.2020 Unknown
Pobierz PDF Instrukcja-techniczna_instruction-pl-et-fr.pdf(200.5 KB)