Data publikacji w serwisie:

Konferencja naukowa "Gospodarka obiegu zamkniętego a zrównoważony rozwój"

Już w przyszłym tygodniu, w dniach 16 i 17 maja 2024 roku, w Poznaniu odbędzie się znacząca w skali polskiej i międzynarodowej konferencja naukowa o tematyce energetycznej. Mowa tu o XII Konferencji Naukowej z cyklu "Europejski wymiar bezpieczeństwa energetycznego a ochrona środowiska".

Tegoroczna edycja realizowana będzie pod tytułem "Gospodarka obiegu zamkniętego a zrównoważony rozwój (recykling, rekultywacja, nowoczesne rozwiązania technologiczne, nowe materiały inżynierskie)". Wydarzenie organizowane jest przez Zakład Studiów nad Bezpieczeństwem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu oraz Fundację na Rzecz Czystej Energii.

Odbędzie się kilka paneli tematycznych: bezpieczeństwo narodowe, geopolityka i obronność; gospodarka i społeczeństwo; logistyka; miasto XXI wieku a neutralność emisyjna; nowe technologie; ochrona środowiska oraz polityka i legislacja.

Miejscem wydarzenia jest budynek Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5).

Partnerem konferencji jest ENEA, a partnerem medialnym portal gigawat.info.