Rok Romantyzmu Polskiego. Odwiedź nowo powstałą zakładkę na amu.edu.pl

2022 rok został ogłoszony Rokiem Romantyzmu Polskiego. Z tej okazji nasz Uniwersytet zaplanował szereg wydarzeń kulturalnych i popularnonaukowych. Od dziś informacje o nich śledzić można w dedykowanej zakładce na stronie amu.edu.pl, do czego serdecznie zachęcamy.

Wykład popularnonaukowy, konkurs recytatorski, konkurs etiud filmowych – to tylko część wydarzeń zaplanowanych na UAM w ramach obchodów Roku Romantyzmu Polskiego. Aby być na bieżąco, śledź zakładkę Rok Romantyzmu Polskiego.

Już teraz zapraszamy do wysłuchania odcinka uniwersyteckiego podcastu Naukowa Dzielnica, w którym o „Balladach i romansach” mówi prof. dr. hab. Jerzym Fiećko z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Zachęcamy również do przeczytania fascynującego artykułu autorstwa Piotra Szmatuły Mickiewicz czy Słowacki? Ranking romantyków.

Śledź zakładkę Rok Romantyzmu Polskiego!