III Forum Administracji UAM

III edycja Forum odbyła się w dniach 16-17 lutego 2023 r. na Wydziale Prawa i Administracji UAM i była wyjątkowa – po raz pierwszy skierowana do wszystkich pracowników administracji. Kierunek ten wyznaczył dr Marcin Wysocki, Kanclerz UAM, który zaproponował, aby Forum miało znacznie większy zasięg i możliwości wymiany doświadczeń.

Prorektor UAM prof. Joanna Wójcik, entuzjastka i jedna z „matek chrzestnych” przedsięwzięcia, widziała Forum jako święto administracji. Była to inspiracja i motywacja do przeskoczenia tak wysoko postawionej poprzeczki.

Wydarzenie zorganizowano pod hasłem „Przyjaźnie i profesjonalnie”. W trakcie dwóch dni uczestnicy mieli okazję wziąć udział w 10 prelekcjach oraz 30 warsztatach, zarówno o charakterze merytorycznym, jak również rozwijających kompetencje miękkie. Głównymi obszarami tematycznymi były: procesy w UAM i ich usprawnienie, podnoszenie umiejętności, kompetencji i poznanie nowych trendów w organizacji i funkcjonowaniu instytucji.

Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele nauki, profesorowie UAM oraz uczelni zewnętrznych, a także osobowości świata biznesu, sceny publicznej, a nawet sceny kabaretowej, m.in. prof. dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska, inicjatorka Ogólnopolskiego Forum Dziekanatów, Małgorzata Mrug, trenerka biznesu i coach, prof. UJ dr hab. Justyna Maciąg, ekspertka od Lean Managment w szkolnictwie wyższym, Łukasz Pawłyszyn, ekspert CX i E-commerce, mentor biznesowy, oraz Szymon Łątkowski, trener wystąpień publicznych i laureat największych polskich festiwali kabaretowych.

III Forum Administracji UAM okazało się sukcesem – udział wzięło ponad 450 pracowników.

Forum spotkało się z entuzjastycznym odbiorem zarówno uczestników, jak i zaproszonych gości. Wskaźnik Net Promotor Score w badaniu walidacyjnym wyniósł aż 90%!

Program III Forum Administracji UAM

Pobierz program wydarzenia (plik PDF)

Opinie uczestników

Ogromne przedsięwzięcie, profesjonalna organizacja, wspaniała atmosfera, duża porcja merytoryki – to wszystko podczas dwóch dni III Forum Administracji UAM. Myślę, że to wspaniała inicjatywa, która na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń Uniwersytetu.

Dagmara Prystacka

Wspaniałe miejsce i czas, zorganizowane w profesjonalny sposób. Ogrom ciepła, serdeczności i otwartości na nową wiedzę i budowanie doświadczeń. To wspaniałe, że ludzie, bez których Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nie mógłby funkcjonować, mieli tak twórczy i rozwojowy czas dla siebie.

dr Małgorzata Tadeusz-Ciesielczyk

Bardzo dziękuję za możliwość udziału w Forum, które było znakomitą okazją do poznania się, rozmowy, zbudowania relacji i nasunęło nam pomysły nowych projektów. Organizacja była świetna, wykłady i warsztaty bardzo wartościowe, a atmosfera przyjazna i inspirująca. Na pewno będziemy w przyszłym roku!

Anna Szpytko

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za zaproszenie do udziału w Forum dla administracji. Byłem pod wrażeniem rozmachu i perfekcji Państwa działań organizacyjnych, dobitnie wyrażających się w przygotowanym przez Państwa niezwykle bogatym programie.

prof. dr hab. Andrzej Michałowski

Jestem pod wielkim wrażeniem organizacji całego wydarzenia! Zaimponowała mi zwłaszcza liczba zaplanowanych paneli oraz bogaty w treści program, a obecność władz uczelni świadczy o wysokiej randze samego wydarzenia.

Łukasz Pawłyszyn

.

.