Ogrody i pałace UAM

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oprócz rozbudowanego zaplecza dydaktycznego i badawczego posiada również obiekty o wartości kulturalnej i zabytkowej.

Jednym z takich obiektów jest Ogród Botaniczny UAM położony w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego, który jest jednym z bardziej lubianych i najczęściej odwiedzanych parków w Poznaniu.

W Ogrodzie Botanicznym znajdują się liczne kolekcje roślinne, które służą m.in. dydaktyce i ochronie zagrożonych gatunków. Znajdziemy tam alpinarium, gdzie zgromadzono rośliny spotykane zazwyczaj w górach. W miesiącach letnich podziwiać można kwitnące róże, liliowce i piwonie, które posadzono w dużych grupach. Na terenie ogrodu znajdują się naturalne stawy obsadzone ciekawymi roślinami bagiennymi i szuwarowymi. Wzdłuż ścieżek rosną interesujące i rzadkie odmiany drzew i krzewów.

Wstęp do Ogrodu Botanicznego UAM jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Ogrodu: https://ogrod.amu.edu.pl/

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest także właścicielem zabytkowych pałaców w Wielkopolsce: pałacu w Obrzycku, zespołu pałacowego w Ciążeniu oraz zespołu pałacowo-parkowego w Gułtowach. Położone pośród malowniczych terenów pałace wykorzystywane są podczas organizacji konferencji lub innych wydarzeń. Każdy chętny może wynająć pokój i spędzić czas w ciszy, w otoczeniu natury lub zorganizować na terenie obiektów wydarzenie firmowe lub rodzinne.