-
Zapraszamy do aplikowania w konkursie o Stypendia im. dr. Jana Kulczyka
Stypendia przyznawane są studentom i doktorantom za bardzo dobre wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia naukowe oraz aktywność na rzecz Uniwersytetu. Uwzględniana jest również sytuacja materialna kandydatów.
25.09.2018 -
Godziny rektorskie 3 października 2018 r.
Informujemy, że 3 października do godziny 14:00 ustanowione zostały godziny rektorskie, wolne od zajęć dydaktycznych w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
25.09.2018 -
Konkurs PFRON na najlepsze prace magisterskie i doktorskie
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepoełnosprawnych ogłosił XV edycję Ogólnopolskiego Konkursu "Otwarte Drzwi" na najlepsze prace magisterskie i doktorskie, których tematem badawczym jest zjawisko niepełnosprawności w wymiarze: społecznym, zawodowym lub zdrowotnym. Termin składania prac mija 15 października 2018 r.
21.09.2018 -
65. Olimpiada CHemiczna na UAM
W bieżącym roku szkolnym Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zorganizuje 65. Olimpiadę Chemiczną. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, w tym techników chemicznych, a także uczniowie klas gimnazjalnych. W zeszłym roku udział w olimpiadzie wzięło prawie 1000 uczniów z całej Polski.
20.09.2018 -
Wyróżnienie na skalę europejska dla studenckiego koła naukowego AAPG
Studenckie Koło Amerykańskiego Stowarzyszenia Geologów Naftowych, działające na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zostało wyróżnione międzynarodową nagrodą – Outstanding European Student Chapter Award – przyznaną przez Europe Region Office of the AAPG (American Association of Petroleum Geologists) w ramach pierwszej edycji tego wyróżnienia.
11.09.2018