V Forum Administracji UAM

V Forum Administracji UAM odbędzie się w dniach 20-21 lutego 2025 r. na Wydziale Prawa i Administracji UAM (Collegium Iuridicum Novum).

Tym razem motywem przewodnim będą Zaufanie i Współpraca. Podobnie jak w poprzednich edycjach, temat został wybrany na podstawie odpowiedzi z ankiety ewaluacyjnej. Drugim istotnym zagadnieniem wskazanym przez ankietowanych była szeroko pojęta sztuczna inteligencja, dlatego również ten obszar znajdzie się w centrum naszej uwagi.

W ramach V Forum czeka na Was 8 wykładów i 29 warsztatów – mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. To oczywiście nie wszystko! Tegoroczna edycja oferuje również poForumowe rytmy, czyli zabawę taneczną, loterię, a także konkurs fotograficzny i literacki.

Wśród zaproszonych gości znajdą się znane i lubiane osobistości, które podzielą się swoimi doświadczeniami oraz wypracowanymi metodami w budowaniu zaufania – Dorota Wellman oraz Marta Klepka! Wydarzenie otworzy wykład prof. dr. hab. Henryka Mruka, który opowie o zaufaniu jako fundamencie skutecznych i szczęśliwych zespołów. Temat sztucznej inteligencji przybliżą m.in. prof. dr hab. Krzysztof Jassem, prof. UAM dr hab. Natalia Walter oraz prof. UAM dr hab. Jacek Marciniak.  Zapraszamy także na panel zatytułowany „Zaufajmy sobie!”, który poprowadzą prof. UAM dr hab. Joanna Mucha oraz prof. UAM dr hab. Katarzyna Waszyńska.

Do zobaczenia 20–21 lutego 2025 r. w murach Collegium Iuridicum Novum!

Zakończyliśmy rejestrację uczestników na V Forum Administracji UAM. Dziękujemy za duże zainteresowanie i liczne zgłoszenia!

Zapowiedź wideo

Program V Forum Administracji UAM

Pobierz program wydarzenia (plik PDF)

Forum w liczbach

Do udziału w V Forum Administracji UAM zgłosiło się ponad 600 osób, w tym aż 400 w ciągu pierwszych 10 minut rejestracji! W programie znalazło się 8 wykładów i 29 warsztatów. Wśród zaproszonych gości: 9 prelegentek i prelegentów oraz 11 panelistek i panelistów.

  • 8 wykładów
  • 29 warsztatów
  • >600 uczestników

Patronat honorowy

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

  • prof. dr hab.Joanna WójcikProrektor ds. studenckich i kształcenia
  • drMarcin WysockiKanclerz UAM

Prelegenci

Dorota Wellman

Dziennikarka telewizyjna, radiowa i prasowa, autorka książek. Kobieta-wulkan. Siła kobiecej osobowości. Dynamiczna, z poczuciem humoru, zarażająca pozytywną energią i radością życia. Jej żywiołem jest prowadzenie programów na żywo, w których wszystko może się zdarzyć! Felietonistka Wysokich Obcasów. Z prasą była związana także za pośrednictwem tytułów takich jak "Gala", "Viva", "Fashion Magazine" czy "Existence". Autorka książki "Ja nie mogę być modelką?!". Nie jest jej obca także kariera filmowa w charakterze reżyserki, producentki i aktorki (m.in. u Andrzeja Wajdy wcieliła się w role Henryki Krzywonos w obrazie "Wałęsa. Człowiek z nadziei").

Marta Klepka

Pomysłodawczyni, autorka i organizatorka ogólnopolskiego projektu #byckobietaontour, który tworzy głównie dla kobiet. Prawniczka, przedsiębiorczyni, ekspertka hotelarstwa. Zarządzała hotelami Blow Up Hall 5050 w Starym Browarze w Poznaniu i Heron Live Hotel w Gródku nad Dunajcem. Teraz zarządza górskim hotelem Lake Hill Resort & Spa w Sosnówce w Karkonoszach. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas licznych konferencji branżowych, a także gościnnie z widzami w programie Dzień Dobry TVN.

prof. dr hab. Henryk Mruk

Absolwent i emerytowany profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (1970 – 2018). W latach 2002 – 2016 pracował także na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od października 2018 zatrudniony na pełnym etacie w Wyższej Szkole Zarządzania i Psychologii w Poznaniu. Zajmuje się tematyką zachowań konsumentów, przywództwa, ekonomii behawioralnej, neuronauki. Autor wielu publikacji zwartych oraz artykułowych. Wykładowca akademicki na wszystkich poziomach studiów. Wypromował 39 doktorów.

prof. dr hab. Krzysztof Jassem

Od roku 2020 Kierownik Zakładu Sztucznej Inteligencji na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a od 2022 Dyrektor Centrum Sztucznej Inteligencji UAM. Studiował matematykę na UAM, gdzie w roku 1990 podjął pracę. W roku 2021 otrzymał tytuł naukowy profesora nauk inżynieryjno-technicznych. Jego zainteresowania naukowe obejmują przetwarzanie języka naturalnego i tłumaczenie maszynowe.

dr Anna Michniuk

Pedagożka, psycholożka, logopedka, trenerka kompetencji cyfrowych i medialnych. Z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza jest związana od 2008 roku, najpierw jako studentka, później doktorantka, aktualnie adiunktka na Wydziale Studiów Edukacyjnych w Zakładzie Edukacji Medialnej. Trzykrotnie (2023, 2022, 2021) wyróżniona na Liście 100 osób, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju kompetencji cyfrowych Polek i Polaków. Pasjonatka uczenia się i odkrywania świata. W wolnych chwilach tworzy (także multimedialne) materiały edukacyjne dla dzieci - YT: "Ciocia Ania - filmy edukacyjne dla dzieci".

Anna Schmidt-Fiedler

Pasjonatka innowacji społecznych i zielonych, nieoczywistych rozwiązań, sieciowania i zaangażowania społecznego. Na co dzień pracuje na UAM – jako kierowniczka Biura Innowacji Społecznych i Zrównoważonego Rozwoju, prowadzi też własną fundację Key 4 Tomorrow, w ramach której realizuje projekty dotyczące lokalnej tożsamości, ekologii, historii i dialogu międzykulturowego. W wolnych chwilach sporo gra w brydża, czyta i podróżuje.

Katarzyna Wala

Innowatorka społeczna, projektantka rozwiązań partycypacyjnych, dokumentalistka. Pasjonuje ją zmiana i projektowanie społeczne. Ekscytuje, przekuwanie idei w działanie. Stąd chętnie angażuje się w projekty wdrożeniowe na UAM i poza uczelnią. Jest producentką i autorką inicjatyw, za które została nagrodzona Medalem Młodej Sztuki Głosu Wielkopolskiego oraz tytułem Poznanianka Roku. Na UAM pracuje w Studiu Filmowym, współpracuje z Biurem Innowacji Społecznych i Zrównoważonego Rozwoju oraz Zespołem Gdy Nauka jest Kobietą. Czas wolny poświęca na badania i zaangażowanie społeczne w ramach własnej fundacji.

Marta Komorska

Specjalistka ds. promocji w Gabinecie Prezydenta Urzędu Miasta Poznania. Przez kilka lat zajmowała się kompleksową organizacją spotkań oraz eventów z udziałem władz miasta. Dwukrotnie uczestniczyła w przygotowaniach wizyty Prezydenta RP w Poznaniu. Aktualnie specjalizuje się w prowadzeniu i koordynowaniu działań promocyjnych Miasta. Pomysłodawczyni i realizatorka miejskich kampanii społecznych: „MAMY to w CV”, „Zmień perspektywę na neuroróżnorodność”, która otrzymała wyróżnienie w konkursie Employer Branding Excellence Awards 2024 oraz akcji HEJT BOLI #NiePozwalam - Wystawa nowych narzędzi tortur, która została nagrodzona w konkursach Golden Arrow 2019 i Kreatura 2019 oraz plebiscycie Innovations 2019.

Joanna Majdak

Marketerka, specjalistka ds. komunikacji, managerka kultury. Project Managerka w LUCKYYOU – wielokrotnie nagradzanej agencji marketingowej obsługującej największe marki w zakresie produktowym i employer brandingowym. Wspiera klientów w zintegrowanych działaniach strategicznych, marketingowych, komunikacyjnych oraz kreatywnych. Od ponad 9 lat realizuje projekty dla największych i najbardziej wymagających, m.in. IKEA, GSK, Raben Group, Volkswagen Financial Services Polska, Martes Sport, ANIA KRUK, B/S/H, Stock Polska, Lisner, Good Taste Production czy SKF Polska. W 2023 roku film „Znaczy więcej”, stworzony przy współpracy zespołu LUCKYYOU z IKEA Retail Polska, zdobył główną nagrodę w kategorii Film wizerunkowy w ramach konkursu Employer Branding Excellence Awards.

Paneliści

prof. UAM dr hab. Joanna Mucha – Kierownik Centrum Wsparcia Mediacji przy Wydziale Prawa i Administracji UAM. Mediatorka akademicka, koordynuje działania Zespołu Mediatorów UAM. Jest członkinią m.in. Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i Równości, gdzie działa w Sekcji Mediacji Akademickich, a także członkinią zajmującej się mediacją, w tym także mediacja akademicką grupy inicjatywnej ADR Study Space. Uczy mediacji zarówno studentów, jak i słuchaczy studiów podyplomowych, prowadzi szkolenia i warsztaty z mediacji dla interesariuszy zewnętrznych. Mediacja jest jej głównym przedmiotem naukowych zainteresowań, które uzupełnia szeroką aktywnością na rzecz jej propagowania przez organizowanie wielu inicjatyw, także we współpracy z licznymi podmiotami zewnętrznymi.

prof. UAM dr hab. Katarzyna Waszyńska – psycholożka, pedagożka, seksuolożka kliniczna, specjalistka w zakresie edukacji seksualnej, specjalistka w zakresie terapii stresu pourazowego, doradczyni w problemach małżeńskich i rodzinnych , kierowniczka Laboratorium Promocji Zdrowia i Psychoterapii na WSE UAM i specjalności socjoterapia i promocja zdrowia. Członkini Zespołu ds. strategii antydyskryminacyjnej i mediacji na UAM, konsultantka ds. przeciwdziałania molestowaniu seksualnemu na UAM, oraz współautorka pierwszego badania na UAM dotyczącego sytuacji o charakterze molestowania seksualnego.

Hanna Janonis-Kubicka – już na studiach była zafascynowana wspieraniem innych w osiąganiu ich celów zawodowych. Po ukończeniu psychologii na Uniwersytecie w Groningen organizowała wydarzenia, mające na celu wzmacniać kobiety i rozwijać ich umiejętności przywódcze, a także prowadziła indywidualne spotkania coachingowe i mentorskie dla osób rozpoczynających życie zawodowe. Od września dołączyła do Sekcji Rekrutacji oraz Rozwoju Zawodowego Pracowników na UAM. „Cieszę się, że mogę wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności w zupełnie nowym środowisku pracy. Coaching to dla mnie przede wszystkim wspieranie drugiej osoby w odkryciu swoich mocnych stron i własnej drogi zawodowej.”

Agata Pietrzykowska – jest Zastępcą Kierownika Poradni Rozwoju i Wsparcia Psychicznego, Psychologiem oraz psychoterapeutą w nurcie Analizy Transakcyjnej. Absolwentka psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (specjalności: Psychologia Zdrowia i Choroby, Psychoterapia). Ukończyła całościowe, 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie Analizy Transakcyjnej w Centrum Analizy Transakcyjnej w Poznaniu. Pracuje w podejściu Relacyjnej Analizy Transakcyjnej. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i kompetencje poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Pracuje psychologicznie i psychoterapeutycznie z młodzieżą, osobami dorosłymi, grupami terapeutycznymi i warsztatowymi.

Anna Rutz – kierowniczka Biura Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami i koordynatorka ds. dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej w UAM; Pełnomocniczka ministra Nauki ds. wsparcia uczelni w zwiększaniu dostępności dla osób z niepełnosprawnościami; w swojej pracy najbardziej ceni różnorodność zadań oraz kontakt z arcyciekawymi osobami, zarówno studentami, jak i pracownikami uniwersytetu. Z zamiłowania i wykształcenia trenerka dostępności, facylitatorka i moderatorka procesów metodą design thinking. W wolnych chwilach nurkuje, medytuje i podróżuje, jest absolutną fanką swojego kota Rieslinga.

prof. UAM dr hab. Natalia Walter – profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kierownik Zakładu Edukacji Medialnej na Wydziale Studiów Edukacyjnych, specjalistka ds. edukacji cyfrowej, kompetencji cyfrowych. Pasjonatka nowych technologii i prowadzenia wykładów oraz warsztatów z tego zakresu.

Grzegorz Antonowicz – radca prawny z wieloletnim doświadczeniem na polu ochrony dóbr osobistych i naruszeń w świecie cyfrowym. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i nowych technologii oraz w prawie konkurencji i ochrony konsumenta. Na co dzień doradza w problemach specyficznych dla branży IT i sektora New-Tech, jak również na polu ochrony praw autorskich.

prof. UAM dr hab. Jacek Marciniak – pracownik Zakładu Sztucznej Inteligencji na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. Prowadzi badania w obszarze inteligentnych systemów wspierających kształcenie. Członek Uniwersyteckiej Rady ds. Kształcenia.

dr Anna Michniuk – pedagożka, psycholożka, logopedka, trenerka kompetencji cyfrowych i medialnych. Z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza jest związana od 2008 roku, najpierw jako studentka, później doktorantka, aktualnie adiunktka na Wydziale Studiów Edukacyjnych w Zakładzie Edukacji Medialnej. Trzykrotnie (2023, 2022, 2021) wyróżniona na Liście 100 osób, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju kompetencji cyfrowych Polek i Polaków. Pasjonatka uczenia się i odkrywania świata. W wolnych chwilach tworzy (także multimedialne) materiały edukacyjne dla dzieci - YT: "Ciocia Ania - filmy edukacyjne dla dzieci".

dr Maciej Frąckowiak – socjolog, adiunkt na Wydziale Socjologii UAM oraz wykładowca w Katedrze Wzornictwa Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Badacz miasta i kultury wizualnej. Autor tekstów i uczestnik wielu projektów badawczych z tych obszarów. Obecnie pracuje nad książką o metodologii badań wizualnych w dobie post-fotografii, realizuje także projekt poświęcony przemianom tożsamości naukowych na skutek generatywnej sztucznej inteligencji (w ramach ID-UB).

Patryk Zakrzewski – wiceprezes Stowarzyszenia Demagog odpowiedzialny za obszar edukacji i szkoleń. Od 2018 roku pełni funkcję koordynatora Akademii Factcheckingu. Przy wsparciu swojego zespołu inicjuje i realizuje projekty edukacyjne dotyczące przeciwdziałania dezinformacji i kształtowania kompetencji krytycznego myślenia. Jako ekspert w zakresie edukacji medialnej od 7 lat prowadzi zajęcia na temat fake newsów i weryfikowania informacji w internecie dla uczniów i studentów, nauczycieli i edukatorów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i biznesu.

Koordynatorki Zespołów V Forum Administracji UAM

  • Natalia CzerwińskaZespół ds. kontaktów z prelegentami
  • Karolina Domagalska-NowakZespół ds. budżetu, Zespół ds. PR, Zespół ds. programowych
  • Weronika ZwierzchowskaZespół ds. graficznych
  • Patrycja PiwoszZespół ds. graficznych
  • Romana BytowZespół ds. kontaktów z uczestnikami
  • Małgorzata MyszkaZespół ds. logistyki budynku
  • Aneta Sochala-RuckaZespół ds. promocji
  • Anna BorysiakZespół ds. rejestracji
  • Agnieszka StefańskaZespół ds. eventów
  • Magdalena SadowskaZespół ds. warsztatów
  • Natalia Pastucha-KallaZespół ds. zamówień

Kontakt

Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i sugestie.

Napisz do nas na adres:

forum.administracji@amu.edu.pl

Karolina Domagalska-Nowak

Przewodnicząca Komitetu Programowo-Organizacyjnego V Forum Administracji UAM

Magdalena Sadowska

Sekretarz Komitetu Programowo-Organizacyjnego V Forum Administracji UAM