.

  • Życie Uniwersyteckie

    Oficjalny miesięcznik UAM, w którym znajdziesz najciekawsze informacje o naszej uczelni.

Życie Uniwersyteckie nr 4/2024

Okładka kwietniowego wydania Życia Uniwersyteckiego. Na okładce prof. Bogumiła Kaniewska

Pobierz najnowszy numer

O „Życiu”

Logotyp ŻU

Pierwszy numer miesięcznika „Życie Uniwersyteckie” został wydany w kwietniu 1993 roku, a więc w czasie, kiedy przez dwie kadencje (1990-1996) funkcję rektora UAM pełnił prof. dr hab. Jerzy Fedorowski. Od tego czasu czasopismo ukazuje się nieprzerwanie, starając się nadążać za rytmem życia uczelni. Towarzyszy zarówno jej przemianom jak i rozterkom i problemom.

Pierwszym redaktorem naczelnym, który „Życie Uniwersyteckie” wprowadzał w życie Uniwersytetu była Ewa Staniewicz. Od 2005 roku funkcję tę pełniła Jolanta Lenartowicz, a od stycznia 2018 roku Krzysztof Smura. Siedziba redakcji, po kilku przeprowadzkach, znajduje się w budynku przy ul. Święty Marcin 78 (Collegium Martineum, 2 piętro pokoje 202 i 203).

Staramy się nadążać za przemianami w przekazach informacyjnych, jesteśmy dostępni w wersji internetowej, zachęcamy także do "polubienia" naszego profilu na Facebooku. Liczymy na współpracę z Państwem, na nadsyłanie nam sygnałów, pytań, informacji z życia naszego Uniwersytetu. Obecnie z redakcją współpracuje 6 dziennikarzy i 2 fotoreporterów, którzy zbierają informacje i wieści z naszej uczelni. W biurze redakcji przygotowywany jest także Biuletyn - internetowy serwis wydarzeń na UAM.

Odwiedź Uniwersyteckie.pl

Archiwum

Zapoznaj się z archiwalnymi numerami „Życia Uniwersyteckiego” wydawanymi od 1993 roku.Przejdź do archiwum

Kontakt

red.

Krzysztof Smura

Redaktor naczelny „Życia Uniwersyteckiego”