• Marcin Witkowski. Gwiazda marketingu 2020

    Marcin Witkowski. Gwiazda marketingu 2020

    Marcin Witkowski z Centrum Wsparcia Współpracy Międzynarodowej UAM został ,,Gwiazdą umiędzynarodowienia 2020’’. Nagroda przyznawana jest przez Kapitułę, w której reprezentowane są główne polskie instytucje i organizacje zaangażowane w rozwój umiędzynarodowienia: MNiSW, KRASP NAWA, FRSE, Perspektywy, IROs Forum, Parlament Studentów RP.

    17.01.2020
  • Stadion Lekkoatletyczny otwarty!

    Stadion Lekkoatletyczny otwarty!

    Stadion lekkoatletyczny, siłownia zewnętrzna, tor dla rolkarzy - tak prezentują się nowe obiekty sportowe, które powstały na Kampusie Morasko dzięki wieloletniemu programowi inwestycyjnemu "Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 2004-2019". Budowa trwała niecały rok i kosztowała 16 milionów złotych.

    17.01.2020
  • Prof. Jan Mangerud. Zdecydowanie Nansen

    Prof. Jan Mangerud. Zdecydowanie Nansen

    Międzynarodowa konferencja PalaeoArc 1 poświęcona badaniom zmian środowiskowych w Arktyce na przestrzeni ostatnich kilkuset tysięcy lat miała miejsce na UAM. Wśród kilkudziesięciorga gości z 11 krajów był słynny geolog i paleoklimatolog Jan Mangerud. Z emerytowanym profesorem Uniwersytetu w Bergen, autorem ponad 200 prac naukowych o pisanej lodem historii północnej Europy ...

    17.01.2020
  • Koncert Noworoczny UAM na trzy zespoły

    Koncert Noworoczny UAM na trzy zespoły

    Chóralistyka zbliża i to było widać w trakcie noworocznych koncertów chórów UAM. Smyczki zbliżają również, czemu wyraz dał nasz zespół kameralny. W sumie, dużo pozytywnych wrażeń, od tonów spokojnych po karnawałowe. Działo się.

    17.01.2020
  • Noc Biologów 2020

    Noc Biologów 2020

    Noc Biologów 2020 zwróciła uwagę na globalne zmiany środowiska spowodowane niszczycielską działalnością człowieka. - Od tego, czy zahamujemy zmiany klimatyczne, przestaniemy dewastować środowisko, wycinać lasy zależy być albo nie być naszej planety – pokreśliła prof. Magdalena Krzesłowska, jedna z koordynatorek wydarzenia na Wydziale Biologii UAM.

    12.01.2020
  • Perspektywy 2020. Najlepsze szkoły w Wielkopolsce nagrodzone

    Perspektywy 2020. Najlepsze szkoły w Wielkopolsce nagrodzone

    Najlepsze licea i technika wyróżniono podczas Gali Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. Choć ranking szkół organizowany przez Fundację Perspektywy został ogłoszony w Warszawie, w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji miała miejsce gala regionalna, która została zorganizowana po raz trzeci. W wydarzeniu uczestniczyły władze UAM, a także przedstawiciele ...

    12.01.2020
  • Prof. Thuat Nguyen Chi. Wietnam potrzebuje Wokulskiego

    Prof. Thuat Nguyen Chi. Wietnam potrzebuje Wokulskiego

    Prof. Thuat Nguyen Chi z Wydziału Neofilologii, ambasador polszczyzny poza granicami kraju często powtarza swoim studentom: - Jako student nie byłem wybitny, pochodzę ze wsi, a jednak przełożyłem „Lalkę”. Talent jest drugorzędny, najważniejsza jest miłość do literatury i pracowitość. Naukowiec i tłumacz rozsławił polską literaturę w Wietnamie.

    12.01.2020
  • Prof. Sławomir Cerbin. Im cieplej tym bardziej świat choruje

    Prof. Sławomir Cerbin. Im cieplej tym bardziej świat choruje

    Przyszłe zmiany klimatu będą miały niekorzystny wpływ na funkcjonowanie ekosystemów, ale także na interakcje biologiczne, takie jak relacje między gospodarzem a pasożytem. Czy ewolucja pasożytów może wzmocnić efekty globalnego ocieplenia? Na to pytanie odpowiada prof. Sławomir Cerbin z Zakładu Hydrobiologii Wydziału Biologii w rozmowie z Jagodą Haloszką.

    12.01.2020
  • Gender research in Science & Technology Studies

    Gender research in Science & Technology Studies

    16 stycznia 2020 r. o godzinie 17.00 w Collegium Minus, w Aulii XVII odbędzie się wykład prof. Alesii Ann Zuccali, "Gender research in Science & Technology Studies (STS): A Closer Look at Variables" inaugurujący cykl wykładów otwartych prowadzonych przez Szkołę Doktorską Szkoły Nauk Humanistycznych.

    6.01.2020
  • Plantoidy podbiją Marsa

    Plantoidy podbiją Marsa

    Plantoidy czyli roboty inspirowane roślinami odpowiadają na wyzwania przyszłości. Można je wykorzystać do poszukiwania wody, w medycynie, a nawet w eksploracji kosmosu. Niezwykły potencjał roślin dostrzegli również biolodzy z UAM, którzy pracowali nad nowatorskim projektem - Flora robotica polegającym na skonstruowaniu bio-hybrydowej społeczności robotów i żywych roślin.

    4.01.2020