Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej

Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej powstał w 2019 r. w wyniku przekształcenia Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, założonego w 1981 r. z inicjatywy prof. Zbyszko Chojnickiego. Pozwoliły na to zmiany w systematyzacji dziedzin i dyscyplin naukowych w Polsce oraz nowa struktura Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wydział prowadzi studia licencjackie, inżynierskie oraz magisterskie na dwóch kierunkach: gospodarka przestrzenna oraz zintegrowane planowanie rozwoju, które zostały wyróżnione tytułem „Studia z przyszłością”. Ponadto gospodarka przestrzenna na WGSEiGP regularnie znajduje się w czołówce ogólnopolskiego rankingu „Perspektywy”.

Siedzibą WGSEiGP jest nowoczesny budynek Collegium Geographicum na Kampusie Morasko, w którym funkcjonuje również Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych. Oba wydziały wspólnie tworzą największy w Polsce i jeden z największych w Europie ośrodków badań geograficznych.

Collegium Geographicum znajduje się przy ul. Bogumiła Krygowskiego 10, 61-680 Poznań.

WGSEiGP wchodzi w skład szkoły dziedzinowej o nazwie Szkoła Nauk Społecznych. Przy wydziale funkcjonuje rada naukowa dyscypliny geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna.

Przejdź na stronę Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej

Zobacz, jak studiuje się na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej